| AmpullenKurr a întrebat:

Hey!

Ma masturbez 1 data la 2 saptamani, 1 data pe saptamana, sau cel mai des odata la 5 zile.Am 17 ani, am avut o perioada in care ma masturbam zilnic, la 14 ani am impresia.

Nu stiu cum sa zic, dar, afecteaza masturbarea concentrarea? Mi se pare ca am probleme cu concentrarea, uneori mi se pare ca imi tremura mainile, mai ales in conditii de stres.Am unele dificultati in vorbire, insesizabile pentru altii, dar pe mine ma macina. Am citit pe net despre masturbare, nimic concret, numai pareri care m-au indus si mai mult in eroare!

Vreau sa aflu parerea unui cunoscator, ce credeti, doar probleme ale varstei, faptul ca ma inalt, cresc si imi trebuiesc vitamine/chestii? Sau o distrugere neuronala cauzata de masturbare?! A mai trecut cineva prin asta, e doar o sila cronica de a invata?

Nu ma luati cu gaseste-ti o prietena, am, daca va intereseaza! Vreau parerile cunoscatorilor si celor care au mai trecut prin asta!

5 răspunsuri:
| AndreyG a răspuns:

Nu vad nicio legatura intre masturbare si lipsa de concentrare.Da, lipsa ta de concentrare e acea sila de a invata.Pentru a te concentra mai bine, incearca sa meditezi.Cand meditezi iti eliberezi gandurile si te poti concentra mai bine dupa.Nu ai nimic de pierdut.Bafta

| andrey910 a răspuns:

Astea sunt doar mituri, masturbarea e chiar sanatoasa.

| Gabrijel a răspuns:

1 fa-ti o iubita
2 plateste o tir... asa

| ZrutZZ a răspuns:

Daca e frumoasa gagicata ( Mana stanga ) nu are nici o legatura

| Zwai a răspuns:

Stai linistit, toata lumea se masturbeaza fie baietii, fie fete, dar nimeni nu are curaj sa marturiseasca.