| Viviluka a întrebat:

Hey, n-am mai pus de mult intrebari legate de viata mea dar pur si simplu sunt confuza rau de tot si nu prea gasesc sfaturi potrivite.
In urma cu 4 luni am cunoscut un baiat la un spectacol, practic a fost dragoste la prima vedere, nu ne puteam lua ochii unu de la celalat. Avea asa un aspect de golan si nu stiu imi place la nebunie. Cum spuneam a fost dragoste la prima vedere si a 3 zi dupa asta ne-am combinat. Ne-am intalnit dupa vreo 4 zile ...am fost eu la el in oras pentru ca am rude acolo. Nu e asa departe cam 10 min maxim cu masina. Chiar din seara aia ma facuse se prind incredere in el chiar daca nu stiam mare lucru despre el sau el despre mine.

A fost fain, si peste cateva zile i l-am prezentat mamei mele, care a fost foarte multumita de el spunand " De la prima vedere pare un tip dragut, e chiar frumos, educat e ok ". Wow pai ma simteam in al 9-lea cer ca mamei ii placea de el.

Descopeream pe fiecare zi cum e sa iubesti sa fii iubita ma simteam fericita si ca in sfarsit am gasit un baiat care chiar sa tina la mine ( pentru ca ceilalti au cam dat gres ). Credeam ca am gasit langa mine baiatul perfect care nu are nici un defect (cu toate ca stiam ca asta nu e normal ).

A trecut vremea si avem 4 luni dar sti ma simt ca si cum ar fi trecut 4 ani nu 4 luni. Sti, nu e sa zici ca ne vedem in fiecare zi si avem atatea amintiri dar pur si simplu nu ma simt in largul meu. De ce? Pentru ca am inceput sa il cunosc si de fapt nu e tipul ala de cartier si golanu ala de la spectacol e doar un pusti care e innebunit dupa mine si cu care sincer mi-ar fi frica sa ies in club ca de exemplu. De ce? Pentru ca e prea moale asa, prea timid, prea fetita pe bune. Si i-am explicat de multe ori, de multe ori a zis ca se schimba si nu a facut-o. Nu stiu. Oare m-am plictisit de el? Dar tin la el, dar prea ma sufoaca asa toata ziua buna ziua mesaje si chestii de dragoste numai " iubita mea " " viata mea " bla bla bla.
Doamne ii multumesc lui Dumnezeu ca imi zice asa si nu " fa " si sa ma injure, dar totusi prea multe dulcegari din astea imi provoaca scarba. Si m-am schimbat enorm la inceput asta imi doream dar acum vad ca nici chiar asa.
Ce sa fac? Cum sa ii zic asta intr-un mod frumos.V-am zis tin la el, dar ma simt naspa, am nevoie de o pauza simt ca totul o ia razna.

Sincer, parca mi-e dor sa ies la " cuceriri ", mi-e dor sa filtrez cu baietii, sa simt asa primul fior al dragostei. Mi-e dor sincer ma simt ca si cum as fi maritata si nu imi place deloc.

6 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

Buna, doamne tu ai o poveste asemanatoare cu a mea laughing Si eu sunt de aproape 3 luni cu un tip care prima oara mi-a parut golan, nebun, baiat de cartier, exact cum imi place mie, si s-a dovedit a fi un copil mega cuminte, la locul lui si na... poate sunt eu proasta si nu stiu sa il apreciez dar ma plictisesc repede cand nu e ceva nou in relatie. Am avut si relatii cu golani, si ultimul era mai nesimtit cateodata si asa, dar macar nu ma plictiseam de el si ma iubea foarte mult... mi se pare ca nimic nu e ca iubirea de golan, acum nu stiu ce sa-ti zic, ca nici eu nu stiu ce sa fac. Ia o pauza si vezi cum iti e fara el, si dupa poate poti sa iei o decizie. Ca de schimbat nu o sa se schimbe. un baiat cuminte nu poate fi golanul pe care il vrem noi (tu) happy baftaa sa-mi dai te rog un mesaj cu ce ai decis big grin

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Mai ai destul timp sa stai intr-o relatie, acum trebuie sa te distrezi.Ma bucur ca ti-e dor sa iesi la cuceriri si ca nu-ti place sensatie de casatorie si obligativitatea sa stai doar cu 1, si asa prea multe se grabesc sa se casatoreasca.Poi daca ti-a placut doar de aspectul de golan si acum e prea iubitor, singura solutie e sa-l lasi si sa iesi la cucerit iar, sa filtrezi cu baieti, si sa te distrezi.

| ДdД a răspuns:

Buna,nu te forteaza nimeni sa fi intr.o relatie pe care nu o vrei, chiar daca ti la acel baiat, si oricum o relatie presupune 2 iar in felul asta il vei rani, asa ca mai bine ii ceri sa va intalniti, pentru ca genul asta de lucruri se spun fata in fata, si ii spui ca ai vrea sa luati o pauza de la relatia voastra si ca te simti confuza, daca tine la tine te va intelege si iti va da un timp de gandire.

pa-pa

| ριтιкαα a răspuns:

1.hai sa-ti zic ceva in general fetele rele si bune sunt atrase de baietii rai, Asta nu e bine pentru ca genul ala de baiat te-ar putea insela la orice pas, nu e bine nici sa fie fetita. Crede-ma ca multe fete ar vrea sa fie in "papuci tai" sa o iubeasca un baiat si sa-i spna vorbe dulci. 2. daca nu iti place ca e asa ca sa zic delicat spune-i ca tie iti plac genu de baieti rai, sa se schimbe putin. 3 daca zici ca il iubesti si iti doresti sa se schimbe ai grija sa nu isi schimbe acel ceva ce te facea sa-l iubesti. Ca dupa ce se schimba sa iti fie dor de vechiul "el". 4. daca il iubesti si nu vrei sa va despartiti spune-i ca ai nevoie de o pauza, nu ca vreti sa va despartiti, o pauza cam de cateva zile, saptamani in care sa nu av vedeti. Sa iesi cu prietenele sa vezi daca viata ta ar fi mai buna cu el sau fara si daca nu il mai iubesti si nu stii ce sa faci mai bine despartete acum decat alta data, pentru ca o sai fie foarte greu. Pupicii :* sper ca te-am ajutat!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru ριтιкαα):

Sti... de obicei cand se rosteste expresia, dar mai ales de catre fete," sa luam o pauza " inseamna ca vreau sa ne despartit si nu stiu cum sa-ti spun.E mai eficient sa intrerupa legatura cu el fara sa-i spuna nimic si sa ramana asa cateva zile,altfel totul e luat a desparire, pentru ca o pauza ca e menita sa faca, retrezeasca interesul, sa pareti straini ca la inceput si asta inseamna ca ii plac straini si ca vrea sa redescopere motivu sa fie cu el, care in cazu de fata a disparut.Deci cu "pauza" nu faci nimic.Pauza e acolo ca sa "intrati" in pauza sa rupeti legatura si sa uite fiecare de celalalt, si uite asa despartirea perfecta fara sa se rosteasca cuvintelewinking

| ριтιкαα a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Daca fata zice ca inca il iubeste, eu cred ca ar fi bine de o pauza, ca poate dupa ce se despart o sa ii para rau. daca fac o pauza o sa vada daca ii lipsteste sau nu. Si eu am facut asa. am facut o pauza de 2 saptamani dar dupa o saptamana nu am mairezistat si i-am zis ca pauza a luat sfarsitwinking Asa ca ar merge si o pauza, dar si o desprtire, dar dupa sa nu regrete tongue