| DeliaaaMary a întrebat:

Hey. Nelamurirea mea este urmatoarea: daca iei anticonceptionale poti ramane insarcinata daca baiatul se termina in tine?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista metoda contraceptiva 100% corecta, deci orice act sexual poate duce la sarcina. Dar daca iei anticonceptionale corect (prescrise de medic, la ora fixa, fara sa mai iei alte pastile care le-ar putea influenta), atunci riscul de sarcina este foarte foarte mic (in jur de 0, 5%).

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca le iei corect si dupa prescriptia medicului sansele sunt fff mici, aproape de 0 vand in vedere ca abstinenta e singura metoda contraceptica 100% sigura

| Azµre a răspuns:

Nu! De aceea sunt anticoncepționale, să asigure protecție împotriva unei sarcini.
Atâta timp cât le iei la o oră exactă nu omiți pastila și te ții cuim trebuie de ele, și anume să eviți consumul de alcool. Ești protejată 99 % - 99, 9 % împotriva unei sarcini.

| LolaLollita a răspuns:

Daca le iei cum trebuie, nu.

| xanderblackx a răspuns:

Anticonceptionalele nu garanteaza 100% efectul... de preferat sa folositi si prezervativ. acum depinde ce fel de anticonceptionale iei si de cine ti le-a prescric... numai bine

| lulutza13 a răspuns:

1-Daca pui intrebarea asta nu ar trebui sa faci sex!
2-Sunt curioasa cum se termina un baiat intr-o fatalaughing
3-Eu am luat 6 ani si n-am patit nimic si chiar uitam sa iau intr-o zi si luam 2 a doua zi deci...