| MissHappy a întrebat:

Hey...pls help repedecrying azi mi-a curs intruna sange din nas(sunt sensibila da nu mi s-a mai intamplat asta de mult) stau ce stau numa imi curge sange.de la ce este?crying

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Cel mai probabil ţi s-a rupt vreun capilar nazal. Nimic care să te îngrijoreze. Însă în acelaşi timp, poate fi un indicator la gripei, a răcelii sau a hipertensiunii arteriale, deşi sincer nu cred că e cazul tău.
Poţi opri sângerarea aşezându-te în şezut şi presând nările timp de 10-15 minute.
Succes!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta dar nu asa din nimica toatahee hee. Cand ma duceam acasa beam o fiola de vitamina K si trecea