| MyNameIsAnonima a întrebat:

Atunci cand fac pipi imi curge sange.De ce?(am 8 ani)

10 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Daca e minciuna. vai de tine.

daca e adevarat. e grav.

daca nu ai 8 ani si ai mai mult facand misto. esti dusa

| diana_9674 a răspuns:

Dar numai cand faci pipi?
pai e probabil sa fie menstruatie, sau daca nu o dereglare hormonala.Mai bine spune-i mamei tale. ea va sti cu siguranta ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme cu fierea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pipi e amestecat cu sange, poate fi o infectie urinara... dar la astea stiu ca te si doare. Si trebuie sa mergi la medic (dai un paharel de pipi, face analize si-ti da pastile). Sau e menstruatia si nu te prinzi tu. Daca arata ca niste cheaguri, gogoloaie mai groase sau ca mucii... probabil e menstruatia - si o sa se opreasca in cateva zile si pe urma o sa o ia de la capt peste vreo-luna - doua si tot asa. Nu ar trebui sa te feresti sa vorbesti cu mama ta. Probail ca o sa te linisteasca imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu esti mai mare? trebuie sa ai macar 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si am menstruatie, poate ti-a venit ciclu. daca esti dezvoltata, inseamna ca ai ciclu nu-ti fie teama vb cu mama ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
ai 8 ani?
s-ar putea sa fe ciclu mestrual dar s-ar putea sa fie o infectie urinara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cclu si am 10 ani est dezvoltata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o boala! 8 ani nu prea cred da ca e 11 12 ani

| sakira a răspuns:

Cred ca e o gluma