| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Hey` TPU! :* Am nevoie de sfatul/parerea voastra.

Acum vreo trei saptamani am cunoscut un tip pe un site. L-am placut mult. Am facut schimb de id`uri apoi de nr de telefon. La doua zile dupa ce am vorbit pe mess, ne-am si intalnit la un suc. A fost atractie din prima, ne-am si sarutat in acea zi. S-a purtat de parca ne stiam de-o viata, a fost foarte frumos. Nu a aruncat nici vorbe in vant, dar am avut feeling`ul ca voi putea avea o relatie serioasa cu el. Am petrecut 2 zile de vis. Era ciudat in multe privinte, dar am trecut peste. A treia zi am vorbit normal, la telefon, era vorba ca ne intalnim ziua urmatoare... La cateva ore dupa ce am vorbit ma trezesc cu un mesaj pe mess gen` "Imi pare rau dar eu iubesc alta fata si nu putem fi impreuna". M-am zgariat putin pe ochi, am plans, dar mi-a trecut intr-un final big grin. I-am spus ca nu vreau sa ramanem prieteni, ca nu vad rostul si mi-a dat offline pe mess.
La vreo saptamana dupa faza asta i-am lasat eu un mesaj pe facebook gen` "Nu inteleg de ce nu incearca sa o uite pe tipa aia daca nu poate fi cu ea, ca as fi vrut sa-l ajut, dar e alegerea lui si nu am de gand sa-l mai caut." Acum cateva seri a intrat online. Am vorbit putin gen` ce mai faci happy. Aseara mi-a pus poze noi pe facebook si am dat mass la toata lista cu link`ul. A inceput cu like`uri la poze si apoi m-a intrebat ce fac, am inceput sa vorbim. I-am spus ca sunt singura acasa si m-a intrebat daca as vrea sa vina pe la mine. Era deja destul de tarziu, dar i-am spus ca poate veni la o cafea intr-o zi. Mi-a dat clar de inteles ( desi nu a zis`o direct ) ca se gandeste la sex. I-am spus ca nu am incredere in el pentru ca nu stiu cu ce mesaj ma trezesc dupa cateva zile. Mi-a zis ca am dreptate, dar a continuat cu propunerile. Am facut`o pe inocenta, ma faceam ca nu inteleg ce vrea de fapt.
Problema mea este urmatoarea: Eu il plac cu adevarat (* sunt putin nebuna dupa el chiar ) si as vrea sa-i dau o sansa. Dar imi este frica ca nu il pot face sa uite acea fosta iubire ( fata cu care a fost impreuna 4ani si ceva ). Pe de alta parte nu-mi doresc sex de la inceput ( desi nu mai sunt virgina ) si as vrea sa-l fac sa ma vada altfel, ca pe o potentiala iubita. Ce as putea sa-i zic sau ce as putea sa fac ca sa inteleaga ca vreau sa fiu cu el fara sa recunosc ca sunt indragostita? Dupa cum m-am gandit si eu nu are rost sa-l invit acasa cand sunt singura, dar totusi cum as putea sa-i ajung la inima?
P. S: el are 21 de ani si eu 16. Si ar mai fi un mic amanunt: ne-am vedea putin cam rar ( el cu munca, eun cu scoala rolling eyes ) gen` de doua ori pe saptamana, poate trei. Nu imi spuneti sa renunt! Nu as fi pus intrebarea daca asta imi era scopul. As vrea parerea voastra in legatura cu ce`as putea sa fac sa vrea o relatie normala cu mine.

5 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Pentru un juice,să te oferi pe tavă, e prea mult! Mama ta ce zice, e mîndră de fiica ei? Nu e de mirare că ţi-a dat flit! Tu crezi că-i faci plăcere unui bărbat dacă te oferi pe tavă pentru un juice? Da' las' c-o te saturi tu de flituri şi-o să treci pe exigenţă!

| D3IuTzA14 a răspuns:

Ma ustura ochii la cat am cititlaughing Pai eu iti dau un singur sfat. Chiar daca am 14 probabil o sa crezi ca nu te-am inteleshappy Dar am trecut prin asa ceva cu unu de 19laughing Eu ti-as spune sa renunti chiar daca ai mentionat sa nu spun asa ceva:-s Iti dau si un motiv: Baietii in ziua de azi se gandesc numai la sexoh go on Si ai dreptate sa nu il lasi sa vina la tine cand esti singura acasaa! E foarte periculos.Chiar daca ai incredere`n el.Eu m`am indragostit de un baiat iar mereu spuneam ca nu o sa mai plac nici unul straight face Dar nu a fost asahappy Asa cum l`ai cunoscut pe el poti cunoste multi Si mai dragutihappyHmm.Si as mai vrea sa-ti zic ceva dar sa nu te sperii:-s Prietena meaare un var care face trafi de tigari bla blalaughing Si se ocupa sh dupa cat am inteles cutrafic de carne vie adica( duce femeile la produs)happy Sa`ti zic si cumhappy El fiind un baiat frumos.etc etc.se preface ca se indragostete de fata.iar in ceva timp o invita nu stiu unde iar apoi o baga inmasina si face ce vrea cu eastraight face| Nu ca l`as invinovati pe acel baiat o fi un baiat cuminte DAR ai grija la baietii din ziua de azi SUNT PERICULOSI! Sper ca te-am ajutat Paa:X:X!

| Loveyoukiddy a răspuns (pentru D3IuTzA14):

D3IuTza gresesti! nu toti baietii se gandesc la sex...desi am doar 13 ani peste cateva luni fac 14 mi-am imceput viata sex cu baiatul cu care am 9 luni... daca se gandea numai la sex faceam si dupa imi dadea papucii dar totuusi ma iub mai mult si se poarta mult mai frumos.in privinta problemei tale fatacuochicaprui conversatia online nu e IUBIRE din mom ce el ti.a spus ca o iubeste pe fosta apoi se intoarce la tine vrea si la tine acasa pe deasupra fi sigura ca vrea doar sex! Nu te iubeste! adevarul asta e.fa-ti alt iubit ascunde-i ca esti indragostita de altul dar o sa vezi ca cu timpul il uiti si o sa te atasezi de alt baiat!:*Sa ne ti la curent cu ce s.a mai intamplat

| D3IuTzA14 a răspuns:

Probabil ca am gresit.dar nu va inteleg cum adica la 13 ani?straight face| Inseamna ca esti foarte matura. totusi 13 anistraight face

| doll2011 a răspuns:

Poi ar fi mai bine sa-i zici direct ca esti indragotita de el dar nu pe messenger sau facebook in fata cu toate ca acest lucru este ca dificil. Dupa ce ii spui ca esti indragostita de ell intreaba-l daca vrea sa fie cu tine dar tot in fata, daca raspunsul va fi tot negativ nul baga in seama o perioada si poate va veni el la tine. Funda macar pentru ca am raspunspuppy dog eyes