| anonim_4396 a întrebat:

Hey,prieteni,va rog sa-mi dati niste sfaturi pentru ca nu ma pot descurca singura...problema mea suna asa, imi place de un tip si e mai mare ca mine cu 2 ani, deci eu am 14 si el 16. Dupa cum imi spune ii place si lui de mine.El nu vrea sa se intilneasca nu nici o fata pina ce nu implineste virsta de 18 ani, deoarece cind avea el 14 s-a indragostit la inebunie de o fata pe cind ea avea 12 ani.Ei se intilneau, dar fetei nu ii pasa de el, singura mi-a zis ca era doar o aventura.El a suferit mult si imi zice ca nu vrea sa mai simta durerea asta din nou.Am discutat de mai multe ori pe tema aceasta si el o tine mereu pe a lui.Ne certam deseori, dar acum ne-am certat serios si i-am zis ca nu mai vreau sa am deafaci cu dinsu, el isi cerea scuze si zicea ca tine mult la mine, dar oricum nu vrea sa ne intalnim pentru ca nu-i pregatit si ii este frica sa nu sufere iar....Va rog un sfat, ce sa fac in situatia asta? sa astept 2 ani?

Răspuns Câştigător
| inesa_4773 a răspuns:

Salut! Este foarte stupid, nu are nici un rost sa astepti 2 ani, presupunem astepti tu 2 ani si el iti zicea iarasi eu nu sunt pregatit, imi este frica si tot asa. stii baietii cind doresc cu adevarat ceva merg chiar si la risc pentru asi atinge scopurile, si daca i-ai placea cu adevarat ar incerca macar sa va intilniti si nu ar spune ca pina la 18 ani nu ma intilnesc cu nimeni. Sincer nu merita sa astepti 2 ani, in acest timp poti sa intilnesti un alt tip care cu adevarat te va pretui, iubi, dar tu decizi. Bafta!

3 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

O fata de 12 ani considera o intalnire cu un baiat ''doar o aventura''?

Viata mea straight face

| Bianca18 a răspuns:

Cat de mult poti sa suferi la 14 ani? Parerea mea este ca daca te-ar placea cu adevarat si-ar dori sa fiti impreuna, chiar cu riscul de a suferi din nou. Si faza ca nu vrea nicio iubita pana la 18 ani... e absurda, adica cum, cand o sa aiba 18 ani o sa-i treaca durerea dintr-o data si o sa fie pregatit pentru o relatie? laughing Tu stii mai bine daca sa astepti 2 ani, mie sincer mi se pare absurd si cred ca te duce cu zaharelul.

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa astepti 2 ani, ba din contra, doi ani de experienta buna nu-ti strica. Dupa aceea il inveti si pe el, ca sa vada ce a pierdut in timpul acesta.