| Andra_3863 a întrebat:

Ok... poveste incalcita.happy Vorbesc cu un tip X [am mai pus o intrebare legata de acelasi tip X] de ceva timp.happy Adica...am avut o perioada in care vorbeam zilnic si apoi nu am mai vorbit o perioada. Tipul intre timp [sau asa a zis] a prins incredere in mine si eu in el. i-am propus dintr`o prostie sa ne intalnim, dar a zis ca nu.Mereu gaseste scuze.Acum cateva seri am reluat subiectu` "Hai sa ne intalnim", dar acum a zis ca nu vrea pentru ca mereu cand se intelege cu o fata pe mess si se intalnesc urmeaza sa fie impreuna iar apoi se despart pentru ca el e "Panarama" si mereu greseste, apoi nu mai vorbesc.Nu il pot vedea pe el ca pe o "panarama". Pur si simplu nu am cum pentru ca il cunosc sub alta forma, virtuala unde isi joaca destul de bine rolul de "mister perfection"Sau asa il vad eu.Ca pe mister perfection chiar si virtual. El a spus ca sunt sanse cam 90% sa nu il suport, dar ca se va stradui cand ne vom intalni sa faca impresie buna.Revenind,a spus ca nu vrea sa ne certam pentru ca are incredere in mine si ca asa are cu cine vorbi liber, mai ales ca nu ne cunoastem live.Am ajus sa ne spunem "Te iubesc" din niste prostii, unu altuia.Nu stiu cat de sincere sunt din partea lui.Ne facem complimente, din nou, nu stiu cat de sincere din partea lui.[Datorita ultimei relatii am ajuns sa fiu foarte sceptica in ceea ce privesc declaratiile si complimentele.laughing]
Ii place sa ma "chinuie" si sa ma tachineze. A prins un obicei [care nu ma deranjeaza da` totusi...] mereu cand ii zic ca "ce chestie" ca nu ne-am intalnit desi am fost amandoi in acelasi loc in acelasi timp nu ne-am intalnit spune ca "mana destinuilui nu vrea sa ne intalnim pentru ca te vei indragosti de mine" [adica eu de elstraight face] si o tot tine "langa" cu acel "TE VEI INDRAGOSTI DE MINE!"
Nu stiu cum sa fac sa il conving sa iesim.Chiar nu stiu...
Funduieeesc >:

Răspuns Câştigător
| cosima11 a răspuns:

Hmm.interesant tip laughing) l`ai vazut la web? ca daca nu, poate ti-a dat poze cu alt baiat fiind drept el, si nu vrea sa vezi ca te-a mintit sau mai stiu eu ce.cat despre convingerea de a iesi, incearca sa ii explici ca tu chiar vrei sa il cunosti, si daca ai prins drag de cineva nu ii cauti defectele, ci calitatile.nu cred ca el e baiatul cu cele mai multe defecte din lumea asta.si nici ca macar putin din comportamentu` ce il are pe mess nu il are si in realitate. oricum baietii nu stiu sa se prefaca mult laughing si la cliseul "te vei indragosti de mine", da`i replica. "da` ce? tu nu te`ai putea indragosti de mine?" :p oricum asa nu o sa o poate tine la infinit. daca face tot asa, va ajunge sa nu mai vorbesti deloc cu el poate, doar nu stai dupa un... cand mai sunt atatia:p

3 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Un adevarat roman. Asta ar trebui sa fie o intrebarelaughing?

| mihai_2762 a răspuns:

Sincer e cam ciudat tipu'. hai sa iti spun o chestie sunt 2 feluri de baieti din punctu meu de vedere:
1. baetii care stau toata ziua pe net gasesc id-uri de fete si se baga in seama cu ele pe mess si bineinteles sunt foarte tari ei pe mess te aburesc cu diferite chestii ca de e foarte mare google si gasesti tot ce vrei pe el si iti spun unele chestii la care te miri si cand este sa te intalnesti cu ei gata s-a terminat orice smecherie baiatu nu mai are tupeu nu iti mai zice ce iti zicea pe mess in 2 cuvinte e tacut

2.si mai sunt baetii care au curajul ala nesimtit sa iti spuna in fata ce iti spun si pe mess dar mai rar vezi asa ceva

de cand a aparut internetul toata lumea e smekera pe el toti se dau mari si tari cand de fapt se de drept in realitate sunt praf.

cat despre tipul cu care vorbesti u nu stiu ce sa zic ai grija pote sa rada de tine, poate doar sa vb cu tine ca nu are cu cine sa vb ci te-a gasit pe tine. oricum ai grija sa nu te sperii cand o sa il vezi:d glumesbig grinbig grin.bafta

| mihai_2762 a răspuns:

Daca tot iti spune te iubesc pe mess spune-i ca nu il crezi daca iti spune in fata atunci il vei crede cu adevarat si poate poate iese si el din casa big grin