| ColdShadows123 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubitul meu in a 2a zi de ciclu. Nu a ejaculat in mine, a iesit cu vreo 10 secunde inainte. Vreau sa mentionez ca am ciclu foarte abundent (daca asta conteaza). Ultima data cand a ejaculat a fost acum 3-4 zile, deci nu in ultimele 24 de ore (pentru ca imi fac griji de pre-ejaculare)Sunt sanse sa raman gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin efectuarea de cercetari si studii exacte si precise atat stiintifice cat si medicale a reiesit si s-a stabilit ca in a 2-a zi de menstruatie care reprezinta de fapt a 2-a zi a ciclului menstrual, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si atunci cand sperma este ejaculata in mod intentionat in vagin. In concluzie orice ''sansa'' de sarcina in cazul tau este egala cu 0 (ZERO). Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cand esti la menstruatie, mai ales in a 2 a zi nu sunt sanse pentru o eventuala sarcina.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina in conditiile astea. N ai de ce sa ti faci probleme.