| anonim_4396 a întrebat:

Hey Salut TPU. Sper ca o sa ma ajutati. Deci, sa incepem. Imi place de o fata, suntem din aceeasi scoala si conversam foarte mult pe Facebook, dar nu si in realitate, ceea ce mi se pare ciudat. I-am dat de 8 martie cadou si a fost foarte bucuroasa. Cateodata ma saluta cand ne intalnim dar cand e cu prietenele ei din clasa nici nu prea se uita la mine, ceea ce ma intristeaza. Am zis ca trebuie s-o invit in oras ce ziceti? Sa-i cer numarul de telefon, ce sa-i spun cum sa continui? Chiar imi place de ea.

Răspuns Câştigător
| Anca6991 a răspuns:

Da, ideal ar fi sa incepeti sa vorbiti si offline. Mergi si intreb-o ce mai face, sau ce iti trece prin minte, cand o vezi chiar daca e cu prietenele ei. Incearca si sa o inviti in oras, dar aici depinde si ce gen de fata e ea, cam cat de bun prieten te considera. Dupa mine inainte de a o invita-o undeva ar fi bine sa vorbiti fata in fata. Cu pasi mici dar siguri poti ajunge unde iti doresti, asta sa vrea si ea. Poate vei primi sugestii mai folositoare. Bafta!

| SCHLIRi a răspuns (pentru Anca6991):

Foarte folositor, mersi dar eu sunt mai timid de felul meu. Ti-am zis ca daca o prind cu prietenele ei nu pot sa vorbesc. Sa vorbesc ochi in ochi voi incerca. Trebuie sa vad cum s-o prind.

| SCHLIRi a răspuns (pentru Anca6991):

Da, mersi dar trebuie sa incerc sa vorbesc cu ea ochi in ochi. cu prietenele ei e imposibil sa vorbesti cu ea.

| Anca6991 a răspuns (pentru SCHLIRi):

E suficient sa te apropii sa o saluți si sa o intrebi ce face, dupa care pleci. Ca in toate lucrurile începutul e mai greu. Poate iti va folosi si pe viitor sa capeți putina incredere in tine.

| SCHLIRi a răspuns (pentru Anca6991):

O sa te tin la curent daca nu te superi.

| Anca6991 a răspuns (pentru SCHLIRi):

Da, chiar sunt curioasa. Sper sa reusesti sa te apropii de ea!