| ღShawtyღ a întrebat:

Ok.Sa incepem: eu am 14 ani, el are 15.suntem in aceeasi scoala si ne vedem in fiecare pauza. Acum un an el mi-a spus ca ma place, mi-a cerut numarul de telefon, id'ul, dar nu a mentionat niciodata ca vrea sa fie cu mine sad. Ok, eu il plac de vreo 2 ani, iar anul trecut cand mi-a spus ca si el ma place, am crezut ca sunt sanse sa fim impreuna... dar... dupa ce i'am spus ca si eu il plac, a inceput sa se poarte ciudat! Inainte vorbea cu mine, acum abia daca ma saluta,,, in schimb se uita f insistent la mine, imi zambeste, ma sacaie mereu in pauze, vine la mine in clasa (pe motiv ca vb cu colegi de'ai mei) dar mereu ma cauta pe mine, si daca nu sunt, pleaca!

Sincer nu stiu ce sa mai cred.ma place sau nu? Tin sa mentionez ca mi-a spus ca e fff timid!

Ajutati'ma plss.Il plac mult de toot!

Fundita :-

Răspuns Câştigător
| Relax_7124 a răspuns:

Poii crede-ma ca el te placee fff mult daca vine sa te vada si din astea, dar el se poarta ciudat pentru casa speriat si pentru ca e timpd ii este frica sa faca pasul urmator, el te sacaie si nu te lasa in pace pentru ca te place, eventual poti sa il iei u deoparte si sa il intrebi daca vrea sa fiti impreuna si atunci sigur va accepta numa ca lui ii e frica sa te intrebe fiind timidwinking

P. S: poti inainte sa pui pe cineva care se intelege fff bine cu el sal intrebe ce parere are despre tine si daca te place dupa aia faci u pasul(nu este nicio rusine daca o fata ii cere prietenia unui baiatwinking )

sper ca te-am ajutat
fundita?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Da. Este bine cand ai cu cine sa te intelegi, fara sa ai legaturi intime. Punete in locul iei. Nu cred ca ar fi normal, sa o lasi fara el. Ca atare, multumeste-te cu o relatie adevarata si curata. Sar putea, intregul sa va apropie. Cea ce este al tau, nu -l va lua nimeni. Sa nu uitam: Tot ce vine usor, usor se duce. Cea ce nu-ti place tie, nu fa altuia. Fi fericita si cauta sa-ti aduni cati mai multi prieteni adevarati. Dragostea la prima vedere va trece repede. Te rog sa nu te superi pe mine. Pa!

| fanJBfan a răspuns:

Am trecut prin asta.
Vorbeste cu el.
Dar nu ii zici, ba vezi ca vreau sa vorbesc cu tine.
Il iei usurel: ce faci etc.
Vei reusi, iti zic.
SUCCES!

| iulya_9118 a răspuns:

Pai.eu sunt aproape sigura ca te placebatting eyelashesda e timid asa cum ai spus.si cred ca asteapta sa il intrebi u daca vrea sa fie cu tine.asa ca mult succes:*