| anamaria_8129 a întrebat:

Hey.Sunt cu prietenul meu de un an jum si este mult prea gelos si daca se uita un tip dupa mine pe strada el se cearta cu mine nu mai stiu ce sa fac.Pls un sfathappy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gelozia e boala grea si nu are ce sa caute intr-o relatie bazata pe dragoste si respect. Inseamna ca ceva lipseste din relatia voastra. Sincer, cred ca ar fi bine sa mergeti la un psiholog care face terapie de cuplu, poate acolo veti gasi o solutie ca sa va salvati relatia fara ca viata voastra sa devina un iad.

| monyk a răspuns:

Buna, si prietenul meu e cam la felhee hee, acum e de inteles ca te iubeste si ca nu vrea sa fi privita de altu, dar totusi nu e un comportament normal, adica doar te privea nu iti facea altceva, in plus nu e vina ta ca te-a privit, daca pe el il priveste o fata ar trebui sa il ataci pe el? Nu cred! Vb serios cu el, gelozia e normala cand iubesti dar fara sa exagerezi, sa nu devina o obsesie, comunica cu el si explica-i cum sta treaba, sa mai lase gelozia la o parte mai ales ca e nefondata.

mira
| mira a răspuns:

Fiindca nu-l poti schimba, lasa-l.Altfel iti face viata iad.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina20143 a răspuns:

Inseamna ca daca e gelos chiar te iubeste, dar e prea gelos nu stiu ce vina ai u ca se uita altcineva dupa tine pe strada chiar ar trebui sa fie mandru cu tine ca se uita alti dupa tine. daca ai face u ceva as mai zice sa fie gelos.incearca sa ii explici ca nu e vina ta ca se uita alti dupa tine.si nu ii da motive de gelozie si u, daca sti ca e asa gelos.pa'pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun dar baiatu ala chiar te iubeste...insa ar trebui sa discuti cu el in privinta asta(pana la urma va intelege)

| dotdotdot a răspuns:

Eu unu sunt ma bucur cand vad ca se uita altu la prietena mea... Ma simt mai mandru de mine ca sunt asa norocos sa o am langa mine. Am fost si eu gelos dar am inteles ca daca ea ma iubeste nu va conta altu barbat pentru ea. Poate sunt naiv insa gandirea asta m-a scapat de gelozie. Incearca sa ii explici si lui astahappy