| soricelulmeu a întrebat:

Prietenul meu vre sa facem sex anal ...numai ca mi'e frica, am auzit ca e dureros si de asta sadsi nu stiu ce sa fac.pls un sfat :*

16 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Faci ceea ce crezi. Aici e vorba de tine, nu de noi, fiecare gandeste in felul sau. Spre exemplu, eu nu as opta pentru sexul anal, mi se pare de-a dreptul scarbos. Decizia iti apartine, e corpul tau.

| rebeca a răspuns:

Unu la mana, fa asta doar daca vrei si tu si nu doar constransa de cerinta lui, doi la mana nu trebuie sa iti fie frica te poti opri atunci cand consideri tu ca nu mai e ok.

| šρяίηģ a răspuns:

Nu e dureros, depinde cum o faceti, insa trebuie sa aveti grija la igiena. Trebuie sa stii ca in anus sunt depozitate anumite bacterii care pot sa provoace ciuperci si anumite infectii in vagin. Acesta este sfatul meu, dar tu nu trebuie sa il respecti, ci sa faci ce crezi tu de cuviinta. Ma bucur ca ai intrebat si nu ai actionat singura, de capul tau fara a stii anumite riscuri si consecinte. Sper ca vei face alegerea corecta. Mult noroc!

| JustMe a răspuns:

Da, e dureros si te sfatuiesc sa nu faci. Nici nu iti face bine, e dureros, nu iti ofera tie nicio placere iar el ar trebui sa inteleaga asta. Explica-i ca nu vrei si gata, trebuie sa accepte, daca nu o face nu te merita.
Iar daca vrei sa faci, treaba ta.

| Aimee_7045 a răspuns:

Gandeste-te la ce vrei tu. Daca iti doresty sau nu sa faci, indiferent daca el se va supara sau nu pe tine, daca va ramane cu tine in continuare sau va pleca pentru ca ai refuzat. Daca tu crezi ca iti doresty si simti FA-O, daca nu, nu risca.mai asteapta sau spune-i deschis, dar NU O FACE DOAR PT CA VREA EL, niciun baiat nu merita asta, indiferent cat te-ar iubi sau cat l-ai iubi, gandeste-te ca ti-a provocat odata durere dezvirginanadu-te, nu esti obligata sa suporti dublu...pentru nimeni.

| pepe a răspuns:

Dacă nu vrei şă ştii că nu te poate obliga, dacă tot vrea, mai bine să-şi caute alta.

| madalinaaa89 a răspuns:

Dureros nu vad de ce ar fi.Eu n-am incercat ca sa-ti spun, insa, daca vrei sa faci sex anal cu el(stiu ca o sa sune ciudat dar.) ai putea exersa cu diverse obiecte big grin
Daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa-ti respecte deciziile si sa nu te oblige sa-i satisfaci lui toate fanteziile.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandru_4652 a răspuns:

Idem pepe

| คเค๓เк a răspuns:

Depinde si varsta...
Daca vrei s-o faci fa`o!

Madalina ce sfat mai e si asta:
ai putea exersa cu diverse obiecte
Mai fata si cand o va face cu prietenul ei ce crezi ca o sa-i spuna?
Iti spun eu ce:
"K n-a fost virgina"
Deci sa nu exersezi cu nici un obiect cand o faci, o faci cu partenerul nu cu obiectele straight face

| usernamemada a răspuns:

Prietenu tau viseaza.eu sincer am auzit ca trebuie sa-ti faci o clisma inainte ca sa nu te umplii de c. c. t ...si in al II-lea rand de ce ar vrea asa ceva? raised eyebrows dude that's freakylaughing

| Ana_6561 a răspuns:

Daca te iubeste trebuie sa iti respecte deciziile.Parerea mea ii ca trebuie sa fi tu de acord cu decizia asta ca tu suferi nu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e dureros daca stie ce face folositi lubrifiant si totul va decurge minunat pentru amandoi
este un sentiment cu totul special iti recomand sa incerci
trebuie doar sa te relaxezi sunt sigura ca el te iubeste si va face aceasta experienta de neuitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super fain si eu am facut de curand si mi-a placut. merita sa incerci cu persoana potrivita.doar atunci...si cu ceva mai mult lubrifian durex cu aloe vera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul lucru nu trebuie sa iti fie frica...al doilea in timp ce faceti actul sexual si te doare tare te poti opri oricand.happy

| zam a răspuns:

Frate, crede-ma ca eu accept orice, dar fundu' meu, e fundu meu si gatahappy Nu am facut si nu voi face sex anal. De ce? pentru ca se pot lua multe boli daca nu esti atent(mai ales in cazul fetelor); pentru ca poti sa faci destule si cu pasarica; pentru ca fundu tau, e fundu taulaughing + ca nici lui nu i-ar placea sa i se faca sex analhappy