| AdelaTbw a întrebat:

Hey! Sunt oarecum "prinsa" intre 2 baieti. La inceput imi placeau amandoi si nu stiam ce sa fac, pe care sa il aleg, dar acum mi-am dat seama ca atunci cand sunt in preajma unuia dintre ei ma simt putin incomod si nu imi place. Stiu ca acel baiat ma place, mi-a spus si imi pot da si singura seama, doar ca eu nu pot zice ca simt la fel, acum ca l-am cunoscut mai bine. Nu vreau sa il fac sa sufere daca il refuz, pentru ca stiu cum e sa suferi, dar nici sa ii dau sperante false, acceptand toate imbratisarile lui etc. Iar in legatura cu celalat baiat, ajungand sa il cunosc mai bine, am realizat ca pe el il plac. Nu sunt sigura ca si el simte la fel, dar e ceva intre noi. A inceput sa ma sune si niciodata nu vorbm mai putin de o ora. Si el ma imbratiseaza, se comporta dragut cu mine, imi ia apararea, imi da haina lui daca imi e frig (si daca o cer). Nu stiu ce sa cred si nici ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Sportfreak a răspuns:

Daca nu simti nimic pentru acel baiat... explica-i in fata, sau daca nu ai curaj scrie-i un mesaj... si celuilalt baiat pe care il placi, daca vorbiti o ora sau mai mult pe zi, e clar ca te place si el.Eu nu as vorbi cu o fata asa de mult daca nu as simti nimic pentru ea. Sper ca te-am ajutat.

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu are rost sa faci ceva ce nu iti place, sau ce nu te atrage, pentru ca este timp pierdut inutil, si crezi ca acel baiat nu isi da seama ca nu il placi chiar atat de mult? si cum s-ar simtii daca incepe sa te placa si mai mult si tu il respingi ( involuntar pentru ca te simti incomoda langa el). Nu crezi ca e mai bine sa ii spui de la inceput cum te simti langa el ca sa nu ii mai dai sperante false ca apoi sa il ranesti si mai rau? Crede-ma ca doare mai putin adevarul, decat sa o lalaiesti cu o "minciuna".
E viata ta, si tu trebuie sa ai dreptul sa iubesti pe cine doreste inima, nu de mila, ci din dragoste.

| neutrino a răspuns:

Daca al doilea isi da si haina pentru tine, atunci ramai cu el.

| MskDesign a răspuns:

Ai spus ca la inceput iti placeau amandoi.Asta inseamna ca unul dintre ei nu iti mai place.Nu este greu de ales, dar este normal sa o faci intr-un mod mai putin dureros.

| Lawliet14 a răspuns:

Voi femeile alegeti intotdeauna sa nu spuneti adevarul. Uneori procedati asa incat doare mai mult.

| LittleShadow2112 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti asculti inima(eu as vrea sa fiu in locul tau)

| ale1994alex a răspuns:

Buna adela am fost si eu in aceiasi situatie daca esti sincera nu il vei ranii ba din contra el va realiza ca nu poate fii nimic intre voi si singur se va indeparta, dar daca continui sa fii cu amundoi s-ar putea sa-i pierzii.Cat despre al doilea baiat poate ca ar trebui sa incerci sa-i dai mai mult e de inteles ca simti ceva pentru el asta e parerea mea