| claudyageorgiana a întrebat:

Buna TPU
Am sa va spun ceva.E putin cam lunga.
La scoala este un baiat care mi-a spus ca ma iubeste.El este mai mic ca mine cu un an.Dar mie nu imi place de el, imi place de alt baiat dar de la el din clasa.SI nu stiu ce sa fac.Cel care mi-a spus ca ma iubeste ma urmareste peste tot,cand vreau sa merg acasa nu ma lasa sa plec, spune ca vine si el cu mine.Iar pe mine nu ma intereseaza ce spune.El daca a vazut ca nu il bag in seama nu mai vorbeste cu mine.De 2 luni jumate nu mai vorbeste cu mine.Sta cu alte fete, cand ma vede pe mine cheama o fata si vorbeste cu ea, o imbratiseaza ca sa ma faca pe mine geloasa.Dar chiar daca nu il plac ma doare.Eu il plac pe celalat baiat.Va rog sa ma ajutati.Nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data spune-i Buna si doar atat. Mai vorbeste cu el cum ar fi: intreaba-l ce a mai facut in ultimele saptamani, dar totusi spune-i ceva ca sa nu se simta ignorat. Poate il intrebi daca vrei sa ii dai numarul tau de telefon ca sa se simta si el fericit. Nu trebuie neaparat sa ii raspunzi la fiecare mesaj...Dar fa-ti timp si pentru baiatul pe care il placi: mai intai incepi o discutie cum ar fi un Buna! si continui. Ii spui daca vrea sa iti devina un amic sa iei cu el la un suc, dar tine minte: unui baiat nu ii place ca o fata sa se tina numai dupa el sau invers...Deci nu il urmari peste tot. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Anonim678903 a răspuns:

Mai intai spune-i ca nu il placi si ca vrei sa fiti doar prieteni si spune-i de fapt de cine iti plece el va intelege

| claudyageorgiana explică:

Asa i-am spus dar el tot nu ma lasa in pace. Zice ca e bodiguardul meu.Deci nu ati mai vazut asa ceva.