| Michaela89 a întrebat:

Hey..tocmai m-am despărțit de un bou care de aproape 8 luni ma mintea privindu-ma în ochi..cum fac sa trec mai repede peste?

20 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Poti incepe prin iesiri cu prietenii, mereu trebuie sa faci cate ceva ca sa ai mintea ocupata, sa nu te mai gandesti la el!
Din cate vad esti constienta ca relatia ta a fost una gresita si nu a meritat ca tu sa pui atata suflet! deci treaba cea mai importanta a fost facuta!
Inveti la scoala, mai iesi din cand in cand cu prietenii, la o joaca/un suc!

| mona a răspuns:

Fa-ti un nou prieten sau iesi cu prietenele distreaza-te, nu are rost sa stai in casa suferind dupa un,, bou mincinos,,

| BiuL a răspuns:

O sa treci peste asta in timp asa ca "da-i timpului niste timp", din pacate probabil nu e ultima despartire peste care vei trece asa ca treuie sa fii puternica. Secretul e sa iti tii mintea ocupata, viziteaza-ti rudele, invata pentru scoala, uite-te la filme, iesi in oras, mergi la shopping, fa sport orice ce vrei tu, incearca sa-l eviti, evita contatcl cu el, nu-l cauta, nu-i viziualiza profilul pe facebook nimic. Daca nu il mai vezi, nu te gandesti la el ca iti tii mintea ocupata cu alte lucruri o sa il uiti destul de repede.

| Adryan17 a răspuns:

E greu. Daca l-ai iubit mult e foarte greu. Dar trebuie sa te resemnezi si sa te gandesti ca animalul ala nu merita lacrimile tale. Renunta la tot ce iti aduce aminte de el (poze, cadouri de la el, etc). Petrece cat mai mult timp cu prietenii tai, nu sta singura si deprimata. O sa-l uiti:*. Bafta si sa fii fericitahappy

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Poti sa treci peste foarte usor.Conteaza de cat de mult ai fost atasata de el. Dupa cum ii spui nu cred ca ai fost atat de atasata de aceasta relatie.Eu zic sa te gandesti la altcineva si sa lasi trecutul in urma. Sper ca te-am ajutat!

| broker69 a răspuns:

Iata cateva sfaturi : NU mai asculta melodiiiii de dragoste, petreceti timpul cu prietenii, idolatrizeaza o vedeta masculina, incearca sa te indragostestit de nis, mananca inghetata si sterge-l de la prieteni pe facebook big grin

Sper ca te-am ajutat smug

| neutrino a răspuns:

Tu trebuie sa te folosesti de propria ratiune si sa intelegi ca un bou nu are ce cauta in inima ta si trage consecintele necesare pentru urmatoarea relatie.

| Azµre a răspuns:

Fii și tu o vacă și trece instant!

| h3r a răspuns:

Un bou care te-a minţit, te-a dezamăgit şi s-a jucat cu tine. Mai merită oare atenţia ta, gândurile tale?
Nesemnificativ, nu ai nevoie de el!

O să treci peste.
http://www.youtube.com/watch?v=agrXgrAgQ0U

| Dariusuu a răspuns:

Daca e bou atunci de ce iti mai pasa?

Uitarea necesita timp, asa ca nu te mai gandi la el. Asa sentimentele vor disparea.

O zi placuta.

| Demonull a răspuns:

Cum ai spus si tu e un bou. uita-l pentru ca e bou happycauta un taur.

| JiTerra a răspuns:

"Mananca ingheatata pe melodiile lui Adele" =]]]
Sau fa-i in ciudasmug cauta altu mai bun pentru tinesmug si nu doar de ciuda happy dar cand gasesti altul uiti de cel vechi ^^ cam asa e si cu prietenii.>.>

| Manuellllaa a răspuns:

Iesi in oras cu prietenii.
distreaza-te.
Razi.
Vorbeste cu un alt baiat.

| Swal a răspuns:

Gasesti un alt bou, care sa te priveasca si el in ochi in timp ce te minte, doar ca pe urmatorul trebuie sa il pleznesti cand simti c-o face big grin

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Gandeste-te la orice altceva

| LolitaHaze a răspuns:

Pur și simplu încearcă. Dacă nu îl poți scoate din inima ta, înseamnă că acolo îi este loculwinking

| TheRageQuitter a răspuns:

Te gandesti ca nu ai pierdut nimic important.

Iti distragi atentia cu niste desenat, filme, muzica s.a. In timp iti va trece.

| Madu a răspuns:

Daca stii ca nu te-a meritat e deja un pas inainte!:XIncearca sa te gandesti ca meriti ceva mai mult si sa il scoti din inimabig grinIncearca sa nu te gandesti la clipele frumoase ci la toate minciunile pe care ti le-a spus!big grin:XBafta si sper ca am fost de ajutor.:*

| JojuGB a răspuns:

Fa-ti un nou prieten, pe cineva care sa merite!
ce ciudat, si eu imi caut pe cineva si nu gasesc laughing

| alinaalexandra2000 a răspuns:

Nu exista nici un leac decat sa nu te mai gandesti la el si sa iti traiesti in continuare viata, viata e prea scurta ca sa ti-o petrci plangand