| Madlene a întrebat:

Dupa o relatie de aproape 3 ani m-am despartit de iubitul meu. Ce pot face sa trec mai usor si repede de asta?

6 răspunsuri:
| byabyaby a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si ink mai simt ce simti tu cand ma priveste in ochi. e ca si cum el ar fi dresorul si eu animalul.cand ma priveste in ochi nu pot sa stau mai mult de cateva secunde si intorc capul.am fost si eu cu un baiat un an si ceva, a fost primul tip p care l-am iubit:X si ink mai tin la el.am ramas prietenii, nu vreau sa povestesc tot ce s-a inamplat, insa ceva asemanator tie.eu am incercat sa ma impac cu ideea, si 3 luni nu am putut deloc.plangeam, ma enervam si erram geloasa f rau. avem atatea amintiri si noi doi... pai, eu una cand sunt suparata p tema asta imi scriu sentimentele p o foaie. daca nu incerci tu sa te gandesty ca asa e mai bine nu vei reusii. o inima franta se vindeca greu.iesi cu prietenii, stai cu familiea si nu iti pierde viata sociala.trebuie sa incerci sa nu te pierzi tu, psihic.mult succes si nu iti irosii viata pentru cineva care te-a umilit.incearca sa ramaneti amici, dar daca ar fi prea durereos, nu iti pierde timpul.

| Alondrasarah a răspuns:

Nu te mai gandi la el.pare ciudat... dar crede'ma. te poti duce la un spa.masaz sau ceva. te inteleg. bafta happy

| ledzeppelin a răspuns:

Cauta'ti un hobby, dar si mai bine, un alt iubit.laughing

| Dy3nutzza a răspuns:

Buna draga, si eu sunt intr-o situatie exact ca a ta.crying daca vrei lasa-mi un id si mai vorbimkiss incercam sa trecem impreuna peste. Capul sus si merge mai departe! Stiu ca e greu, Stiu ca se poate, dar asta e viata si trebuie sa pleci nai departe. Ai grija de tine si nu fi trista ca nu merita. Sfatul meu cine te iubeste niciodata nu te va face sa plangi, asa ca iubeste pe cel care te merita. Bye bye love struck astept mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabadare!
Gandeste-te daca motivul pentru care v-ati despartit era unul de nerezolvat sau peste care nu poti sa treci.
Daca ti-e foarte clar de ce v-ati despartit ia-o ca atare si ai rabdare cu tine, va trece o perioada ca sa poti uita. Bafta!

| darius9811 a răspuns:

Cauti alt baiat