| cosmin3confuz a întrebat:

HEY TPU! Acuma vreo cateva luni am eisit cu o fata pe baza unei surprize facute de un fost coleg de scoala. nu stiu cum naiba da nu prea am stiut ce sa mai vb cu ea in afara de ce muzica preferi sau chestii din astea banale crying. A iesit groaznic din punctul meu de vedere (o gramada de liniste crying ). Maine am tot asa o intalnire de genul asta dar cu altcineva evident. Dati-mi si mie un sfat ceva sau macar nu stiu ceva o idee sa pot vb mai mult nu sa patesc ca lka intalnirea de care vam zis. Funda URGENT!

2 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Acea tacere incomoda intre doua persoane care un se cunosc...
O conversatie ar trebui sa survina de la sine, de la cateva intrebari, aprecieri, raspunsuri.Depide de voi cum dezvoltati discutiile.Totusi poate,de data aceasta ai noroc de o fata care sa fie mai vorbareata,asta ti-ar scuti mult treaba. Daca un,improvizeaza, la fel ca la ultima intalnire, incepe cu banalitatile de sus si ampliaza pe alte teme de interés, bineinteles mai intai va trebui sa stii cate ceva de fata respectiva pentru a putea amplia discutiile, deci fi atent la ce iti spune si ce te intreaba.

| ywar a răspuns:

Asta dovedeste in mod clar faptul ca sunteti instruiti de nu se mai poate si ca stiti sa purtati o conversatie de numa-numa. Vai de o generatie care se taraste in ignoranta, necunoastere si cum nu... nelipsitul facebook! Felicitari tinerei!
Du-o la o piesa de teatru, du-o la ceainarie, du-o intr-un loc care sa o inspire si sa fie datator de logoree.
Ce ai mai citit, ce ai mai auzit. Si daca nu merge asa zi-o pe aia buna: fa, hai la hotel ca sa iti arat ca pot face opturi laughing