| DonMecanico a întrebat:

Maine am o intalnire cu o fata pe care am cunoscut-o pe facebook, ne-am vazut doar in poze si maine e pentru prima oara cand ne vedem fata in fata, am emotii, mai mult din cauza ca nu stiu daca o sa-i placa de mine, ieri am fost sa ma tund si m-a tuns ca naiba frizerita...; j, nu-mi pot face nici-o freza calumea ca m-a tuns cam scurt, imi e rusine de mine, nu pot refuza intalnirea care am stabilito cu ea. dar nu stiu ce sa fac. cum nu ma mai pot gandii la asta si sa ma gandesc ca totul va fi bine?

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Mda. Probabil tu te vezi ca nu stiu cum iti sta freza, ca arati urat, ca nu stiu mai ce. Iti dai seama, ca daca a acceptat sa se vada cu tine, inseamna ca ii place de tine(din poze) si nu cred ca va schimba cu ceva faptul ca iti sta freza mai diferit decat in poze laughing Sa fim seriosi. Important e, ca tu sa ai o atitudine mai ok, sa fi increzator, pentru ca daca te vezi cu ea si ai sa te gandesti doar la cum arati, ea o sa simta asta si nu te vad prea bine. Daca te place, te place asa cum esti si nu te mai gandii la tampenii, ocupa-ti timpul cu altceva, mai productiv. Imbraca-te frumos, parfumeaza-te, simte-te bine cu tine si ai sa vezi ca o sa fie bine. Sa ne scrii dupa, sa ne spui cum a decurs intalnirea happy

| DonMecanico explică (pentru Pearl01):

Mersi mult de sfat, dar din pacate n-a fost sa mai fie o asa zisa ' intalnire '. dintr-o cearta sau niste cuvinte s-a dus tot, a fost vina amandorura; j asta este acum.;(

| Pearl01 a răspuns (pentru DonMecanico):

Npc. Nu e nimic. Totul se intampla cu un scop...nu trebuie sa te intristeze asta. Mai sunt fete. Ai grija data viitoare, sa te tunzi mai repede, nu cu o zi inainte de intalnire tongue

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si pentru o freza iti faci tu griji? Eu pe sotia mea tot pe net am cunoscut-o, si mi-a marturisit mai tirziu ca nu i-a placut cum m-a prezentat imbracat la prima intilnire. Adoptasem o tinuta mai mult sport, blugi cu camasa, asta si pentru ca nu imi place sa stau prea mult in costum, dar mai ales pentru ca, pentru a o intilni, aveam de strabatut distanta dintre Timisoara si Bucuresti, si am considerat inoportun faptul de a merge la costum. Insa ea, fata finuta, ar fi vrut asta. Insa a trecut peste asta, si sti de ce? - datorita personalitatii mele. I-a placut si am ajuns mai tirziu sa ne casatorim. Concluzia: daca te va place, te va place si cu freza ce o ai, nu neaparat pentru cum arati, si fetele nu se uita ca noi baietii la ce se poate vedea, ci la ce ai in interior, la ce fel de persoana esti. Asa ca, nu te complexa de cum arati, fii ingrijit, curatel, dar mai presus de orice fii tu insuti asa cum esti.

| Dariusuu a răspuns:

E normal să ai emoţii e prima ta întâlnire cu ea.Nu trebuie să disperi, bag mâna în foc că şi ea are emoţii la fel de mari ca tine, şi ea se gândeşte cum să arate mai bine.
Fii natural, du-te acolo şi zâmbeşte-i happy.

Îţi urez succes.

| ada02 a răspuns:

Buna!,sa nu ai emotii, daca te place te place pentru cine esti nu pentru cum arati! succes la intalnire!