| alexandra7 a întrebat:

am nevoie urgent de un sfat de la voi...sa va zic problema mea! Deci, cunosc un baiat de un an aproape, si el ma cunoaste..acum el are iubita cam de 2 luni aproape, iar acea iubita a lui este pot sa zic prietena mea cea mai buna! Problema e ca..noi cand ne-am cunoscut mai bine,ne-am sarutat de mai multe ori,si acum m-am indragostit de el.dar m-am si intalnit cu el de vreo doua ori acuma recent,el fiind impreuna inca cu iubita lui. Acuma nu stiu ce sa fac,mi-a zis tot felul de chestii frumoase,care m-au facut sa tin din ce in ce mai mult la el! Dar mai e cv,prietena lui nu stie asta, si in plus cand sunt cu ea, adica cand venim de la scoala..vine langa noi,dar pe ea o imbratiseaza! nu zic ca pe mine nu ma baga in seama,dar nici n-are cum sa o faca asa,pentru ca este cu ea.dar el mi-a zis ca se va desparte de ea,deoarece a avut niste probleme cu fratele ei. Dar acuma iarasi se intelege bine cu toti, deci dat-mi un sfat ce sa fac? P.S eu i-am zis ca il iubesc, iar el mi-a zis ca nu a stiut asta pana acuma.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Complicata treaba...deocamdata nu ai ce face atat timp cat e cu ea

| AtateaConditii a răspuns:

Ii spui direct: Baiatule daca vrei sa fii cu mine bine daca nu, nu. Nu imi mai spune chestii frumoase cand esti cu prietena mea, nu vreau sa o tradez. Daca nu te desparti de ea inseamna ca iti place de ea mai mult iar eu sunt ca o rezerva in lipsa ei. Deci daca o alegi pe ea nu vreau sa te mai aud ca imi faci complimente si mai flirtrezi cu mine ca o sa ii spun la iubitica ta cine esti cu adevarat.
PS: Nu stiu daca ai observat dar se joaca cu tine si tu il lasi.

| alexandra7 explică (pentru AtateaConditii):

Da,dar inimii nu-i poti porunci!

| alexandra7 explică:

Prietena lui a aflat ca m-am sarutat cu el, si acum crede ca sunt cu doua fete, dati-i sfaturi, ce sa fac>? sad