| AnAndrey1994 a întrebat:

ajutati-ma sunt ff disperat si sufar!sad Acu cateva zile m-am despartit de prietena mea dupa un an si 5 luni adica ea...ea spune ca ma iubeste dar e mai bine pentru ea asasadRecunosc ca am gresit in ultima vreme dar i-am cerut iertare! Ce faceam eu pentru ea nu o facea nici un baiat dar ea nu realizeaza astacryingEu o iubesc ff mult mai ales ca in relatia asta neam pierdut aman doi virginitatea si ma atasat ff tare de ea! Daca vb cu ea despre relatie se enerveazacrying Ce sa fac sa ii las timp?cryingOare chiar poate sa treaca asa usor peste relatia asta?sadOare va regreta vreodata faptul ca s-a despartit de mine? Eu zic ca asi va da seama cand va fi cu altu si ala nu o sa asi bata capul atata pentru ea ca eusadOare atuncia se intoarce la mine?cryingVa rog o iubesc atata de mult! Pur si simplu plang de dorul eicryingEa nu stiu cum poate sa fie asa de indiferenta sau oare e o chestie de moment si ii va fi dor de mine mai incolo?straight faceDa recunosc k plang si am varsta de 18 ani sad

15 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Vad ca te-ai atasat foarte mult de ea.Este superb ca ati fost amandoi virgini.Eu zic ca asta trebuia sa va apropie.Care este motivul despartirii? Mai incearca sa vorbesti cu ea, fata in fata, incearca sa-i explici si sa-i arati cate faci pentru ea, sa-i arati cum sunt alti baieti pe langa tine.

| Dariusuu a răspuns:

Dă-i timpul de care are nevoie pentru aşi pune ordine în gânduri.
Sunt sigur că dacă te iubeşte se va întoarce la tine.

Dă-i pace o vreme, nu o mai stresa probabil trece printr-un moment dificil.

Succes.

| ywar a răspuns:

Nu bai baiatule... imi pare rau ca ca ti s-a intamplat asa dar Si-a gasit altul! asculta-ma pe mine. A mancat cartofi prajiti, acum mai vrea si putina musaca. S-a plictisit, ce sa-i faci? aveti 18 ani si la varsta asta sunteti extrem de instabili. Nu mai plange si stai putin sa iti vindeci ranile apoi cauta pe cineva! Nu-s un pusti, sunt trecut prin viata bine de tot si iti spun din inima tot ceea ce spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine!
Cel mai bine este sa-i acorzi timp sa se gandeasca, sa analizeze lucrurile.
Daca nu te iubeste cu adevarat si considera ca nu mai aveti nicio sansa, clar se va duce la altul, dar asta nu mai tine de tine.
Trebuie sa accepti ca asa a fost sa fie. Degeaba plangi, degeaba suferi, degeaba incerci sa o recuceresti.Atata timp cat ea nu iti permite asta, nu vei reusi.
Las-o! Las-o sa greseasca, las-o sa vada ca nu multi fac tot posibilul sa-si faca iubita fericita. Las-o sa descopere si alti baieti, daca asta isi doreste.
Daca se va intoarce la tine, va trebui sa gandesti rational, nu cu inima. Sa gandesti 'la rece' si sa decizi daca merita or ba sa va mai dati o sansa!
Oricine greseste. Important e sa-si arate regretele si sa le corecteze.

Mult succes si capul sus! Nu e sfarsit de lume happy

| Demonull a răspuns:

Da se mai intampla. Draga Deyu95, stai linistit si multumeste-i lui Allah laughingca te-a lasat, in acest mod ai vazut si tu daca tine sau nu la tine.din moment ce nu te cauta nu o mai cauta nu are rost sa insisti pur si simplu ce a fost a fost lasa sa ramana in trecut.Iti este greu pentru e prima de care te-ai atasat dar vor fi altele si altele...Plus de asta 18 ani omule.ce vroiai deja nunta cu ea..Am fost si eu ca tine si eu am fost dezamagit si jignit si sincer atunci ma deranja acum..sec.O sa treaca o perioada si o sa razi de cat de ''prost'' ai fost ca tu ai fi dat totul dar nu ai primit nimic. happyData viitoare mai putine sentimente si iti va fi mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Deyutza1039 a răspuns:

Mda, nu stiu ce sa zic, dar cred ca e vina amandurora. Incearca sa ii spui sa se gandeasca la ce vrea, daca te mai iubesste, pentru ca si asta e important. Si nu mai plange...puppy dog eyes Urasc cand vad ca cineva plange de dorul cuiva care pur si simplu...nu il iubeste! Am trecut prin asta si sunt sigura ca toti au patit chestia asta! Sper ca te-am ajutat :*
Inca odata, nu mai plange si...ai grija de tine :*

| NotToday a răspuns:

Rupe orice legatura cu ea, las-o sa faca ce vrea! In final, o sa vezi ca o sa vina la tine in genunchi sa isi ceara iertare. Stii cum e, asa am patit si eu, am iertat-o dupa ce a vazut ce nasol e cu alt baiat. Ia ghici, a 2-a oara a facut la fel, suferinta a fost mai mare! Eu zic sa te gandesti bine la ce o sa faci daca o sa vina iar la tine!

| lacrima15 a răspuns:

HeY! Si eu mi-am pierdut virginitatea nu demult alaturi de prietenul meu de 18 ani care si el si vreau sa-ti spun cevawinking cel care te-a dezvirginat nu poti sa-l uiti niciodata! Asa am patit si eu cu el! Am fost despartiti.mi-am cautat altul am stat cu el vreo 2 zile si apoi m-am departit..cautam din rasputeri unu.dar nu era mai bun ca el.a poate ar sta cu ea altul doar sa te faca gelos si atat.un an si 5 luni nu e o secunda,, nu are cum sa uit atatea chestii ce le-ati facut amandoi.Stai linistit ca o sa se intoarca, dar nici tu nu o lasa, adica mai scrie-i pe fb, mai trimite-i un sms, du-te la ea cu un buchet mare de flori..ca si prietenul meu n-a incetat sa ma iubeasca cat timp am fost despartiti..si imi facea cadouri mereu! Si prietenul meu a plans de multe ori..si sti ce? Sa plangi in fata unei fete nu e jenant..asta pentru noi inseamna ca te iubeste. dupa foarte multe despartiri si certuri. chiar daca avem doar 10 luni...ni se pare ca suntem de o viata impreuna si sincer nu mai putem trai unul fara celalalt, du-te la ea, si cere-ti iertare, gura nu te doare si eu ii multumesc si in ziua de astazi prietenului meu ca nu m-a lasat la altul petru ca cu cine stie ce derbedeu eram care nu ma iubea acum.Si ea iti va multumi, si aminteste-i chestii de trecut, mai sti ce frumos a fost atunci cand, cine iti mai face... Hai curaj! Succes! Si nu o lasa! Iubiti-va mult! In dragoste ce-i mult nu strica(vorba mea si a prietenului meu)winking te-am pupat si iubeste-o in continuare

| AnAndrey1994 explică (pentru lacrima15):

Cat timp sa ii las? 1-2 sap? Ca sa fiu sigur ca ia trecut si sa incerc sa o recuceresc si sa ii dovedesk ca am gresit si eu nu sunt normal asa.happy

| lacrima15 a răspuns (pentru AnAndrey1994):

Dragul meu! Imi dau seama cat o iubesti ca si eu iubesc enorm de mult! Incepe chiar de acum ca poate o sa fie tarziu peste 2 saptamani...hai curaj! PS: eu l-am batut in oras pe prietenul meu si l-am facut de ras in fata oamenilor de l-a oprit si politia ca a crezut ca ma agreseaza! S-a lasat batut! Dar nu s-a lasat sa ma faca sa stau din nou cu el! Incepe de acum! Nu-ti da nimeni in cap! Si daca o sa-ti dea, meriti! Asa ca hai! Aratai ca o meriti! Arata-i ca o iubesti!

| 7QA3 a răspuns:

Probabil simte ca ceva nu e in regula. Lasa-i timp si incearca sa o intelegi. Acum, faptul ca i-ai cerut iertare dupa ce ai gresit nu e o scuza. Pana la urma, poate ea crede ca ai ajuns sa te bazezi pe faptul ca te iubeste si o poti manipula. Ha?! Banuiesc ca nu asta faci, dar poate asta crede. lasa-i putin timp, apoi explica-i usor, fara a intra in detalii. Esential e sa fiti fata in fata cand purtati discutia asta. Vei vedea dupa reactiile ei ce se intampla de fapt cu ceea ce simte si vei sti daca mai aveti sanse impreuna sau nu. Succes!

| lulugabi a răspuns:

Lasa-i timp de gandire cateva zile. Poate era prost dispusa si a luat decizia la nervi. Daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine.:*

| Skumpete a răspuns:

Eu stiu o solutia pentru asta! Daca ai o amica puteti sa jucati teatru!, adica iesi cu ea in parc in vederea prietenei tale care nu regreta nimic si astfel isi va da seama ce a facut! Si astfel o sa va impacati! Bafta! Fundita?>

| CatalinaCata a răspuns:

Daca o iubesti, nu renunta. Incearca sa vorbesti cu ea. Explicai de ce ai gresitwinking. Poate o sa va impacatiwinking Mult succes!