| anonim_4396 a întrebat:

Am unblat cu o fata 5 ani si 7 luni adiaca pana in aprilie, in aprilie ne-am mai intalnit din mai are pe altu, am tot stresato cu mesaje si telefoane, am vrut sa imi mai deie o sansa recunosc am gresit Nu stiu ce sa cred oare ma mai iubeste sau ma uitat.Acuma mi mai draga, am unblat atata timp nu ne-am certat si nu ne-am despartit deloc da dintr-o data nu o mai vrut, a zis ca nu mai simte nimic pentru mine ce sa fac sa o las in pace sau sa incerc sa o recuceresc. Ea are 23 si eu 25 de ani, ozi buna? vreau sa ii cer iertare ca am stresato atata timp, poate ma uraste, nu stiu ce sa fac ce sa ii scriu, ca sa isi deie seama ca imi pare rau ca am stresato atata timp si so las in pace, poate nu ii trimiteam atatea mesaje da ma inervat indiferenta ei. voi ce credeti poate iubi pe altu in cateva luni si pe mine sa ma deie uitari asa repede, as vrea sa o recuceresc spuneti-mi cum.am fost cu cateva fete da numa la ea imi sta capu, ce sa fac sa stiu ca ma iertat ca am stresato si ca nu ii suparat pe mine.nu am crezut ca o sa o iubesc asa de mult dupa ce ne-am despartit? si ea acum ii chiar indiferenta, se poate sa nu ma mai iubeasca, sa ma uite asa usor?

5 răspunsuri:
| albastrel a răspuns:

Bai...mai fac si eu greseli de gramatica dar nici chiar asa laughing, o inteleg pe saraca fatawinking

| Viuvi a răspuns:

Daca ti-a zis sa o lasi in pace ca nu te mai iubeste asa sa faci pentru ca dragostea cu sila nu se poate...si probabil ca daca se va mai impaca cu tine o va face sa nu o mai bati la cap sau de mila...in timp ce ea probabil sta cu altii.
stiu ca este greu sad
Insa cunosc un caz asemanator... poate ca ea a tras cat a putut de relatie si nu ti-a zis in acesti 5 ani ce nu-i place la tine sau de ce o enervezi, altfel nu pot sa pricep cum dupa ce s-a despartit de tine a luat pe altu.
Probabil ca iubirea ei fata de tine a scazut treptat treptat...
Asta e parerea mea, restul depinde de tine
Se spune ca daca iubesti, vrei ca aceea persoana sa fie fericita si daca ea e fericita fara tine, tu ce concluzie tragi? sad

| kayan a răspuns:

Nu te mai iubeste... mai ales daca ai "unblat" si cu alte fete.

| pisoias a răspuns:

Dragoste cu sila nu prea se poate.La 25 de ani altii se gandesc sa-si intemeieze o familie iar tu te agati cu disperare de trecut.

| zizu07 a răspuns:

La 25 de ani atatea greseli gramaticale?