| SnYcK3rS a întrebat:

am 15 ani. aproape 16 :D

Am nevoie de putin ajutor:D

Am inceput un program de flotari de 7 saptamani

http://antrenamentflotari.blogspot.com/2008/03/saptamana -1.html

Deabia am terminat prima saptamana... dupa rezultatele testului m-am incadrat la coloana a3a

Vreau sa va intreb daca se va cunoaste ceva dupa cele 7 saptamani?

Flotarile sunt bune pentru mai multe grupe de >muschi---biceps, triceps, abdomen, pectorali etc

Sunt curios daca o sa se vada ceva...

As vrea sa stiu de preferat de la cei care au facut dar merge si de la cei care nu au facut un "program" de flotari si abdomene acasa :D si as vrea sa stiu cam in cat timp se vede un rezultat cat de mic

Stiu ca lucrurile bune se obtin greu dar asa ca fapt divers :D

FUNDA!

+

VOTURI!

Răspuns Câştigător
| Edwdw a răspuns:

Vezi ca flotarile si abdomenele nu ajuta prea mult, fiindca depinde si de tipul tau fizionomic, adica poti fi ectomorf, endomorf sau mezomorf, ectomorful e slab, atletic dar asimileaza greu, ectomorful e tipul frumos dat de la dumnezeu, pune mana fara prea mult efort, si mezomorful, e cel care a ramas, cel care da jos repede. daca esti ectomorf, sa nu astepti rezultate bune de la doar atat, eventual multumeste-te asa pentru inca un timp, sala nu-ti recomand inca..., 9 ore de somn zilnic, fa-ti un program de exercitii variate acasa si mese, din 2 in 2 ore. eventual cauta niste gantere, cam de 5 kg gasesti mai usor. si cand asa, lasa un PM aici si-ti explic mai multe, si eu am facut ceva sala si ma reapuc de maine, sub indrumarea unui culturist poate de unii cunoscuti. dar la 16 ani nu-ti recomand inca sa faci sala fiindca corpul nu mai creste la fel, daca nu ai o inaltime care sa te multumeasca, mai asteaptawinking

2 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Cum sa-ti spun? Nu te astepta la diferente majore doar in 7 saptamani. Continua programul de antrenament si in timp se vor vedea diferentele.

| source a răspuns:

Oare dc lasi spatii asa mari?! sunt curios...e bun antrenamentu`.dar trebuie sa te ti de el, dar tot nu se compara cu sala parerea mea