| Zaharia_Emma_1992 a întrebat:

am și eu o problema și sper sa mă ajutati. sad Am fost anul trecut cu tipul ăsta timp de 4 luni, și pot sa spun ca au fost cele mai frumoase din viața mea. Dar apoi a venit vacanta de vara, și am plecat amândoi cu familia/prieteni în locuri diferite.și așa Ne -am îndepărtat foarte mult. și la un moment dat am decis sa ne despărțim, dar eu încă îl mai iubeam. Ceva timp am stat separați, dar mereu ne uitam unul la altul de parcă încă am fi împreună. Faza e ca oricât ne-am certa, ne împăcăm și tot la el ajung, pentru ca e singurul pe care îl iubesc. Ne împăcăm, stăm doar 2 zile sau așa împreună, după care iar ne certam din niciun motiv și ne despărțim. Azi ne facem în toate felurile și îl urăsc, mâine îl iubesc. am încercat sa trec peste, sa încerc sa îl uit sau sa fiu cu alții, dar îl văd pe el în fiecare băiat, el e singurul. Dar simt ca nu mai pot continua așa... nici măcar nu știu ce să îi spun, dacă as avea șansa să îi spun tot în față. Ce "remediu" știți, poate din propria experiență, Cum poți sa uiți pe cineva, când îl iubești. E ca si cum o parte din mine vrea sa fie numai cu el, iar cealaltă sa îl uit pt totdeauna. Va rog sa mă ajutati și mulțumesc pentru timpul acordat. Dau fundaa ^^

3 răspunsuri:
| SebastianCMT a răspuns:

Din cate vad aici, parca ar fi o poveste de dragoste... Pentru ca intr-un fel ma regasesc si eu in aceasta poveste, remediu pentru asa ceva nu cred sa existe, pentru ca te-ai indragostit prea mult de el, si ai pus prea mult suflet, v-ati facut prea multe vise impreuna, v-ati gandit la viitor, si asa ti s-a imprimat in suflet persoana lui, pentru ca langa el ai petrecut clipele cele mai frumoase, si cu nimeni altcineva nu ai putut sa traiesti acele clipe... Incerca sa ii spui in fata ceea ce te doare, si fii deschisa cu el pentru ca asa nu vei ajunge nicaieri, cu greu vei putea renunta la el, si el la tine!

| FetitzaDulcetzica a răspuns:

Pai mai gindesc ca puteti sa iesiti la un suc si sa va puneti toate sentimentele la punct, daca el are acelasi sentimente pentru tine de ce nu sa incepeti totul de la inceput...SA fiti mai indulgenti fata de altu, sa incercati sa aveti interese comune si poate asfel vei ameliora situatia.

| ZzEzZ a răspuns:

Eu as zice sa găsiți o cale in care sa nu va mai certati... E foarte urat acest lucru intr-o relație si stiu ca asa făceam si eu in fiecare zi cate o cearta dar nu ne despărțea pentru ca ne iubeam apoi ne-am daspartit, ne-am impacat si asta de 3 ori iar acum parca nu prea e ceea ce a fost acum mai mult timp...
Si vorbitul urat intr-o relație nu ar trebui sa existe!
Practic el ar fi cea mai importantă persoana din viața ta iar daca vrei sa nu o îndepărtezi de tine nu ar trebui sa o tratezi cu cuvinte urate... Poate ca ii spui Iartă-mă dar tot raman in suflet acele cuvinte
Iar ca sa va împăcati eu as zice sa va dati întâlnire intr-un loc frumos (de ex : un parc ) iar cand vezi ca vine poti sa te duci la el frumos si sa il săruti apoi sa clarificări toate lucrurile /sentimentele intre voi, absolut orice, bafta ^^ sper ca te-am ajutata.