| anonim_4396 a întrebat:

eu si prietenul meu avem aproape 2 luni de cand suntem impreuna, dar problema este ca ne certam aproape mereu ca doi copii mici din chestii foarte marunte si ne impacam repede. Iar mereu cand ne certam nu ne mai vorbim, si uram amandoi faptul asta fiindca nu rezistam fara sa ne vorbim sau sa stam certati. Sincer am avut momente in care era cat pe-aci sa ne despartim dar din simplu fapt ca nu putem sta separati unul de altul si pentru ca ne iubim nu am facut-o. Va rog sa-mi dati sfaturi cum sa inceteze certurile astea pentru ca-s mega obositoare si nu se mai sfarsesc is aproape zilnic.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-i la gioale sa o lase mai moale.
nu i-a dat mama-sa peste gura la timpul potrivit.

| BlueViP a răspuns:

Si eu am astfle de certuri cu iubitul meu care pornescdin nici eu nu stiu ce. Cum ai zis si tu, va iubiti si nu puteti sta certati mult timp. Ai putea sa incerci sa lasi de la tine, ii spui frumos ce ai de spus si dupa, daca incepe cearta ii spui ca il iubesti si ca nu are rost sa va certati pentru prostii asa ca ar fi mai bine sa va prefaceti ca nu s-a intamplat nimic. La mine merge, daca crezi ca rezisti sa lasi mereu de la tine... e cam greu. Uneori trebuie sa iti spui off-ul, dar daca stii cum sa "dregi" situatia e totul ok.

| Geo353 a răspuns:

Pai,in primul rad : AWWW :o3 ce dragut ca va impacati la loc imediat si ca va iubiti mult :o3!
Si in al doilea rad, incercati sa evitati certurile astea, orice subiect mai 'delicat' sau 'glume proaste'. Probabil din cauza asta va certati:-? gadeste-te de doua ori inainte sa spui ceva ce crezi ca il va enerva pe iubitul tau, sau el pe tine. :* -sfatul meu.

| Urââtaa a răspuns:

Poi incercati sa stati jos sa vorbiti.Ganditiva bine inainte sa va certati.Incearca sa ii faci pe plac sa fie cum vrea el si si el sa iti faca pe plac.Sa va ascultati mereu.

| PopescuPetre a răspuns:

Deduc ca sunteti amandoi doua roci tari care nu vrea niciunul sa lase de la el.din experienta iti zic ca e mult mai palpitant asa cu certuri decat in monotonie, esentialul e sa te obisnuiesti sa nu iti mai para obositoare certurile, dupa aia ..sa auzim numai de bine!