| Fragile a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor!
Am o prietena.pe care o consideram o prietena foarte buna, printre cele mai bune prietene! Si cum era o prietena buna, i-am spus de cine imi place. Iar baiatul de care imi placea adevenit frate cu ea [parintii ei au divortat iar tatal ei este impreuna ca mama lui]si toata vacanta sta in acasa cu el.Asa si, azi am vorbit cu ea la telefon si mi-a spus ca l-a intrebat fratele ei [baiatul de care imi placea]daca ma place si a spus ca cica el ar fi spus ca ma place ca sunt frumusica si draguta. Apoi mai tarziu, la 21:15 m-a sunat si a spus ca e la toaleta si ca fratele ei nu e cu ea si m-a intrebat daca il mai plac si eu am spus ca da.Si ea mi-a spus ca e plecat la magazin, si eu am intrebat-o ca la magazin la 21:15? si dupa aia ea a spus ca a gresit ca cica e plecat la un coleg pe care nici ea nu-l cunoaste si ca s-ar putea sa doarma la el.Si apoi a zis ca a intrat pe skype si a spus ca si baiatul la care dormea fratele ei are skype si ca vorbeste cu fratele ei si cu un alt coleg de al ei prin scris si cu un al treilea coleg cu voice call.Si atunci se auzeau sunete si ea a spus ca vorbea colegul ala.Si eu i-am spus sa-l mai intrebe odata daca ma place.Si ea a spus ca a dat acelasi raspuns:"da e frumusica si draguta". Si mie nu prea imi venea sa cred. Apoi a inchis si m-a sunat iar si a zis ca a inchis din greseala ca radea de baiatul ala cu care vorbea la voice call si apoi a zis ca fratele ei a spus ca nu prea ma mai place.Si eu am intrebat-o cum asa, dintr-o data?! Si ea a zis ca a fost o farsa si m-a pacalit si apoi s-a auzit si vocea fratelui ei care spunea "Te-am pacalit si apoi am inchis si fata aia m-a sunat de mai multe ori si am inchis.
Ce sa fac? M-a facut de ras si eu am crezut ca pot avea incredere in ea! Si de fapt fratele ei a fost acasa tot timpul, el era cel caruia i se auzea vocea, nu vorbea cu nimeni pe skype.Si atunci m-am simtit foarte rusinata caci el a aflat totul. Ce sa fac? Cum pote sa ma mai afisez vreodata in fata lui? Daca prietena isi cere iertare, sa o iert?crying
Va rog ajutati-ma este URGENT!crying
P. S.:fratele ei=baiatul de care imi place

13 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

Eu, daca as fi tu, mi-as tine capu sus si nu as vorbi cu ea si nici cu el iar daca m-as intalni cu fratele ei si ar incepe sa rada i-as zice ca degeaba rade de mine ca eu (adica tu ) l-am iubit iar tu ai ras de sentimentele mele si tu ar trebu sa nu fii iubit de nimeni, asta as face eu l-as rani. adica incearca sa nu dai impreasia ca esti disperata si ca iti este rusine pentru ca nu ai de ce sa iti fie! si eu am trcut prin faze din astea si i-am spus acelei persone ca este un baiat superb, dar daca face asa nu merita sa lupti pentru cineva care nu te iubeste mai bine ii spui sa te lase in pace si sa nu mai faca asa (sa rada de tine) poti sa-i spui ca tu inca il placi si nu vei renunta la el chiar daca el nu te vrea. crede-ma dupa cate am trcut eu nu pot lasa pe nimeni sa sufere sau sai fie jena de asta, accepta-ti soarte asa cum e, ce se va intampla depinde de tine, haide putin mai mult curaj! nu fi copil!

| Denisa a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine de sentimentele tale. Iti place de el, el a aflat. E dobitoc, calr, a fost de acord cu farsa asta deci next. Cat despre prietena ta sper ca ti-ai dat seama ca nu e o prietena de nadejde, nu? De iertat da, nu e bine sa uram pe nimeni dar mai bine iti cauti alta prietena. Prietenii vin si pleaca.

| Ciprian a răspuns:

Daca vrei ii poti da a doua sansa...Se mai intampla astfel de incidente intre prietene

| claus a răspuns:

Lasa-i pe amundoi in pace. scapa de ei fiindca mereu te vor face sa te simti prost si vor face misto de tine. sau daca poti si esti in stare, impune-te, arata cine esti si castiga-ti respect.

| SEAL a răspuns:

Regula mea nr 1 in viata Sa nu ai incredere in nimeni! de aici rezulta multe altele

| alexeanca a răspuns:

Pai ai invatat si tu o lectie:"prietenii" sunt floare rara in ziua de azi, iar secretele nu trebuie impartasite decat familiei.Nu ai ce sa faci acum.Asta e viata si oamenii.Totul e sa inveti din propriile greseli.

| annammaryya a răspuns:

Pai si la mine s-a intamplat aproape la fel numai ca o fata i-a spus baiatului de care imi place ca il plac de fata cu mine, si sa stii, ca nu s-a schimbat nimic.De ce sa nu te afisezi? Nu e o rusine sa iubesti pe cineva.

Ct despre prietena ta eu nu prea as mai avea incredere in ea iar daca ti-ar cere s-o ierti eu i-as spune sa faca ceva sa imi dovedeasca, ca imi e prietena si nu sa imi faca iar ceva de genul asta.

Sa imi trimit un mesaj cu ce s-a mai intamplat ok?

| alexandrakarina a răspuns:

Stii vorba aia veche prietenii tii poti numara pe degete ca prieteni suntem cu toata lumea dar nu toti te tradeaza... un om are in viata maxim 10 prieteni adevarati cei pe care ii numeri pe degete...astia nu tiau fost si nu-ti vor fi niciodata prieteni adevarati

| Bianca18 a răspuns:

Oooo da, foarte frumos.straight face Nu stiu ce sa zic, ce prietena minunata! S-au aliat pentru a-ti face tie o mica gluma. Nu cred ca baiatul acela te place, daca te placea nu ti-ar fi facut asa ceva. Cat despre prietena ta... tu stii daca merita sa o ierti, daca mai merita prietenia ta, tu stii daca baiatul asta era important pentru tine sau doar un capriciu.

| TraficantaDePufuletzi a răspuns:

Eu n-am facut asta niciodata, my bff

| asdfghjklasd a răspuns:

Parca spune-ai ca esti catel thinking

| vally1234 a răspuns:

Pffnu prea eu nas ierta asa farsacrying

| maria76c5 a răspuns:

Nu tb so urasti p aia, dar crede-ma ca o astfel de persoana nu-ti este prietena. si nici la nu pare prea straucit daca a facut asa ceva. si apropo hapciu, prietenii nu vin si pleaca(ma refer la cei adevarati)