| JustSmileBaby a întrebat:

am nevoie de ajutor!
Am o relatie la distanta cu un baiat. Dupa ce am petrecut sarbatorile impreuna, a venit momentul sa plece iar si nu ne putem vedea pana in august. Vreau cateva idei de a-mi ocupa timpul fara sa imi fie atat de dor de el si sa treaca mai repede perioada aceasta.
Multumesc!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Scrie-i.
Ia un caiet frumos,un dosar mare,o pagina in word,un blog chiar,in care sa-i scrii.
Ca ti-e dor,ca acum trebuia sa fie aici,ca abia astepti sa vina,vorbeste-i ca si cum ar fi in fata ta,chiar daca el locuieste doar in mintea si sufletul tau.
Pastrezi in felul asta o legatura continua cu el,nu te mai sufoci de cuvinte si ganduri nerostite si timpul trece ceva mai usor.
Cand vine i-l poti da sau nu,cum apreciezi tu...dar timpul va fi trecut si vei fi iar impreuna cu el!
In rest,ajutata de secretul micului jurnal,iti vezi de viata ta obisnuita, scoala, prietene, vitrine, patinoar, cate-un film...si ce-ti mai place!happy
Nu e asa mult pana in august!happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Comunica cu el prin Skype in fiecare zi (nu abuza), incat sa iti treaca dorul de el, dai mesaje, dedicai fraze frumoase, iesi pe afara cu prietenele, concentreazate pe scoala incat sa poti uita putin situatia sentimentala in care esti, citeste o carte, asculta muzica...

| BassHunter13 a răspuns:

Ii prea mult timp. Unul dintre voi oricum nu sa reziste altor ispite si isi va gasi pe altcineva si totul va disparea ..Si dupa realizati ca v-ati pierdut timpul aiurea! 8luni este foarte mult.Sa stai si dupa sa suferi nu are rost!

| iona19 a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta,pana il vad ma ocup de scoala, dar vorbesc cu el in fiecare zi, ne vedem la web, vorbim pe facebook, doamne sa treaca odata timpu ista e greu fara persoana iubitasad

| andreyutzyltau a răspuns:

Buna! Vreau sa incep prin ati ura La multi ani, pe 2013! In primul rand, conteaza foarte mult de cat timp dureaza aceasta relatie. Daca este un timp mai lung de 1 an, in care ati trait momente frumoase, v-ati inteles bine, cred ca 8 luni nu reprezinta un timp lung, daca intre voi exista respect, incredere si iubire. Iti doresc mult succes, atat tie cat si lui, sa depasiti acest moment, care nu este deloc simplu si, sa aiba rolul de a va apropia cat mai mult si sper ca timpul va trece repede si va veti revedea. O noapte linistita iti doresc!