| nessayaR a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. Acum o luna am vazut un baiat la piscina care mi-a atras atentia. Atunci nu era nimic serios doar imi placea cum arata. L-am cautat pe fb si i-am trimis cerere de prietenie. Prietena mea s-a bagat intr-o in seama cu el si l-a intrebat daca merge la piscina el a zis ca da si ce au mai vorbit ei. Eu am vorbit de pe contul prietenei mele si i-am zis ca prietena mea ( adica eu sunt interesata de el ) atunci nu i-am zis cum ma cheama si nu am mai vorbit cu el o perioada. Pana luni. Cand am fost la piscina si intamplarea a facut si vina si el acolo. El vazand-o pe prietena mea cred ca si-a dat seama ca eu sunt cea care sunt interesata de el. Toate bune si frumoase pana seara cand am intrat pe fb si am vazut un mesaj de la el. A inceput el sa imi spuna ca m-a vazut la piscina si i-am atras atentia, ca sunt draguta, pupicuri, imbratisari.......toate de la prima conversatie presupunand ca nu ne cunoastem. Am vorbit si a 2a zi tot la fel, am facut schimb de nr de telefon si m-a invitat sa ies cu el in oras. Eu i-am zis ca da vreau sa ies cu el dar ce imi garanteaza ca el o sa vina, a zis ca el nu face din astea. Nu a mai dat niciun semn, i-am trimis mesaj cu ce faci nu a raspuns pe fb nu a mai zis nimic. Deci nu a mai iesit sa ne intalnim. Aseara era intrat pe fb dar nu m-a bagat in seama. Eu m-am abtinut sa nu il bag in seama pentru ca nu vreau sa par disperata si sa creada ca i-am cazut in plasa. El zice ca este singur dar este cu fetita cu vreo 4-5 ani mai mica ca el ( el avand 19 ) care saraca este disperata dupa el si face ce vrea din ea. Asa cum ii trimite ei dulcegarii imi trimite si mie. Problema este ca pe mine m-a cam ametit si acum ar trebui sa nu imi mai pese de el si sa il uit. Dar nu pot. Stiu ca s-a jucat cu mine iar daca il voi baga din nou in seama stiu ca ii voi da apa la moara. Dar nu cred ca ma pot abtine. Nu credeam niciodata ca voi ajunge sa plang pentru un baiat pe care l-am vazut doar de 3 ori si am vorbit cu el 2 zile. Daca il baga in seama zice ca sunt disperata si i-am cazut in plasa iar daca nu il bag in seama zice ca nu sunt interesata. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Un lucru foarte bun pe care l-ai putea face este sa renunti la superficialitate.

| AdyAdeluş a răspuns:

Wow, complicat. E foarte ciudat ca te'ai atasat asa de o persoana pe care nu o cunosti. Cel mai bine ar fi sa incerci sa nu ii mai dai importanta. Poti rezista, pur si simplu sterge-l de la prieteni. Va fi mai usor asa. Nu il mai baga in seama si asa...o sa scapi. Nu mai pune botu la baieti de genu asta.

| ElenaSA a răspuns:

Simti ceva pentru cineva care are prietena si care mai calca pe alaturi. O persoana pe care n-o cunosti cu adevarat si care nu se prea grabeste sa fie cu tine. Ce e de facut?

Răspuns utilizator avertizat
| gingergirl1 a răspuns:

Adevarat,nu prea inteleg cum te-ai atasat asa de tare de un "strain" laughing Eu una cred ca e nehotarat sau pur si simplu vrea sa isi bata joc de tine...
Luna trecuta cand am fost in tabara am cunoscut un baiathee hee La fel ca si tine, ma atras "ambalajul", dar cand am vorbit cu el mi-am dar seama ca e frumos si la interior happy Dar nu prea stiu ce sa fac, are 18 ani, practic in ochii lui sunt doar o copila, cred, in fine revenim la tine, cred ca asta crede si despre tine tipul acela...Adica na ' daca chiar voia sa se intalneasca cu tine,iti raspundea macar, incearca sa il uiti, practic nu cred ca e greu pentru ca va cunoasteti de putin timp, daca va cunoateati de minim un an da, era greu pentru ca aveati amintiri impreuna si etcwinking

| corhaz a răspuns:

Pai te-ai indragostit de ambalaj si vezi ca nu mereu ce i frumos exterior e si interior.mai bine uita-l

| Phini a răspuns:

1. Stergel de la prieteni.
2. Bagate pe altul.
3. Stai calma. Jesus. happy

| Indragostita19 a răspuns:

Eu zic sa-l faci gelos, daca nu merge vorbeste cu el deschis, daca te trateaza cu indiferenta este pierdut, insa daca prezinta un sentiment de iubire fata de tine, nu e totul pierdut.