| Antikrist a întrebat:

am nevoie de parerile voastre! Am o relatie cu un baiat de 2 ani, eu am 18 ani, iar el 19...ne intelegem foarte bine, nu ne-am certat niciodata, avem incredere unul in celalalt, suntem sinceri si deschisi, ne iubim foarte mult, dar acum avem niste probleme-distanta, noi locuim la 70 km distanta si din pricina scolii pe care amandoi o urmam cu seriozitate si a pasiunii lui pentru chitara(merge la repetitii in fiecare zi)nu ne mai putem intalni asa des, simt ca relatia noastra se raceste.Am avut ieri o discutie face to face cu el si i-am zis toate astea... din pacate si el simte acelasi lucrusad. Nu am reusit sa gasim inca o solutie.Nu vreau sa-l pierd, nu vreau ca dupa atata timp, cu momente de extaz si dezamagire, cu lacrimi, cu amintiri marcante sa incerc sa sterg totul cu buretele si sa o iau de la capat!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu vrei sa-l pierzi, n-o sa-l pierzi.Amandoi sunteti putin debusolati de acesti 70 de km care s-au asezat acum intre voi, o ora cu masina, calmeaza-te.Va puteti vedea oricand,nu fa o tragedie!
Stii povestea cu mama care plangea c-o sa-i moara copilul,strivit de drobul de sare de pe cuptor? Da,ea prevazuse ca drobul ala o sa cada in capul copilului,asezat langa cuptor,cand era atat de simplu sa puna sau copilul sau drobul in alta parte.Dar, ea, deja jelea!
Asa si voi! Intelege ca daca va iubiti 70 de km sunt nimic.Din moment ce amandoi vreti sa fiti impreuna, veti ramane impreuna.Sunt persoane pe care le despart mii de km si se vad o data pe an,si dragostea lor rezista! Cand vrei, cand iubesti, totul se poate.Nu jeli de pomana!

| Picasso a răspuns:

Pai trebuie sa face-ti ceva asta e sigur, ce nici eu nu stiu, dar cred ca ar fi cazul sa fie cat mai repede! succes

| Brain_1291 a răspuns:

Iti va trece. Ochii care nu se vad se uita. Am iubit si eu la nebunie si cand m-am departat (geografic) de fata respectiva am inceput incet incet sa nu mai simt nimic. Dar apar altii, stai linistita. Viata merge inainte si iti va mai aduce momente minunate. In plus, intr-o relatie, cea mai frumoasa parte e partea de inceput cand arde flacara in inimile voastre, cand vrei sa-l mai vezi si nu poti sa dormi noaptea etc. Eh, cu baiatul asta oricum a trecut flacara aia... asa ca incearca sa inchei relatia si asteapta sa te mai ia in vizor cupidon cu o sageata de iubire. lasa trecutul. mergi inainte. parerea mea... hic laughing.

| rotaruia a răspuns:

Ok. dar unde este intrebarea?

| Antikrist explică:

Ma deranjeaza pentru ca eu nu m-am plans deloc, si nu sunt o persoana care se plange si se vaita. Poate ca asa se intelege, dar eu nu sunt genul care se exteriorizeaza prea mult...si voi nu aveti de unde sa stiti prin cate trec acum:bacul,mai e si samy(iubitul meu), mai sunt si niste problemute de sanatate si mai este si o stare de singuratate, de melancolie si de neputinta cu care ma confrunt de 4 ani...eu doar vroiam sa ma descarc, daca nu m-ati inteles cum trebuie nu-i nimic, eu va multumesc pentru timpul acordat!

| criss_3286 a răspuns:

Asa e greece12.ai dreptate.