| demonykangel a întrebat:

Am nevoie de voi si de raspunsurile voastre cat mai urgent! va rog dau fundita:XDeci sa incep, Acum vorbesc cu prietenul meu pe mess si mi-a spus ca vrea sa facem ceva maine.eu l'am intrebat ce iar el a spus ca ii e rusine si ii e sa nu ma supar.Si mi-a zis ca maine e singur acasa si m-a rugat sa merg pe la el la o cafea(eu am 14 ani iar el16). Apoi mi-a zis ca ma iubeste mult si ca maine ar vrea sa imi arate ca ma iubeste intrebandu-ma daca vreau sa o facem la care eu i'am zis ca am doar 14 ani. uneori chiar simt nevoia dar no, el a spus ca ce daca am doar 14 ani ca a spus ca daca nu vreau nu ma dezvirgineaza adica asta tine de mine.si a zis ca facem doar dragoste adica un fel de petting fara a ma penetra dar a spus ca daca as vrea sa faca lucrul asta ar face-o cu mare grija si mai ales pentru ca ma iubeste, Ce sa fac am nevoie de sfaturile voastre cat mai urgent!:*

Răspuns Câştigător
| shummyalberto a răspuns:

Pai buna in primul rand din cate imi dau seama chiar te iubeste si nu te obliga, te respecta mult si cred ca este in totalitate vorba destre tine si raspunsul tau daca il iubesti mult poti eu faci dar decat daca esti pregatita daca nu sunt multe feluri de a face dragoste fara penetrare si scuza-ma dar nu ti le pot spue (rist la bann) dar cred ca tiai dat seama de celelalte metode de dragoste fara penetrare oricum este decizia ta daca esti pregatita si el chiar o respect deci sper ca vei face ce trebuiewinking BFT:*. funda?

18 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

De cat timp esti cu el?happy

| SociallyDepressed a răspuns:

Nu ai de unde sa stii care sunt adevaratele lui intentii.De la atingeri/mangaieri se poate ajunge la mai mult.Gandeste-te bine. Du-te doar daca ai mare incredere in el si daca esti sigura ca nu te va forta sa faci ceva ce nu vrei. Daca nu mai bine ai sta acasa...

| oCiudata a răspuns:

Buna,uite parerea mea este ca daca te simti pregatita sa faci acest pas, nu conteaza daca ai 14 ani. Daca sti ca te iubeste si tu pe el, lasati-va purtati de val.Vezi ce faci, sa aveti grija te pup si mult succes!

| euI a răspuns:

No fa nu te du la el

| bebin a răspuns:

Nu ai nevoie de nici un sfat. Observ ca deja te mananca. O sa te duci maine indiferent de ce vom spune noi. Spune-i ca te pisi pe cafeaua lui ca oricum nu o sa o beti. I-ati un prezervativ la tine ca nu se stie niciodata. poate si un lubrifiant.o sa ajute

| bebin a răspuns:

Ce ai facut pana la urma? l-ai bagat pe gibinel? povestes-te un pic ca sa vedem ce sfaturi ai ales

| IceCream22 a răspuns:

In primul rand, daca prietenul tau te iubeste cu adevarat va intelege orice decizie ai lua. Te inteleg ca nu ai prea ai vrea sa-l refuzi, ca s-ar simti el naspa...dar va trebui sa inteleaga. AI spus ca vrea sa faceti "dragoste", ma gandesc ca el poate vrea sa va "giugiuliti", nu neaparat sa faceti sex si sa te dezvirgineze, poate vrea sa-ti faca placere, tu la randul tau lui si tot asa. Oricum daca va incerca mai mult, tu trebuie sa spui stop si nu cred ca va continua. Daca totul e facut cu atentie, te asigur ca te vei simti extraordinar de bine. Ai grija ce faci maine! Te-am pupat:*

| Mâţa67 a răspuns:

Spune-i ca alta data; nu trebuie sa te lasi usor, daca accepti o sa creada ca chiar vrei si esti disperata dupa el. Urmatoarea data cand o sa te intrebe poti sa accepti, insa trebuie sa fii tare si sa nu il lasi sa te atinga decat atat cat crezi uh ca e de ajuns.Nu trebuie sa faci nimic nici in tura aia, dar trebuie sa il faci sa inteleaga ca nu te lasi usor(cand de fapt nu te lasi deloc). Oricarei fete ii plac mangaierile si mai stiu eu ce, dar nu toate stiu sa profite de un baiat pentru a le avea fara sa ajungi la sex si dezvirginari. Oricum o sa ii trezesti interesul asupra ta atunci cand nu te vei lasa usor...NU il lasa sa te dezvirgineze in niciun caz(mai ales la 14 ani) pentru ca niciun baiat nu merita onoarea de a o face.Bafta si ai grija!

| georgiana14 a răspuns:

Auzi nu o fa punkt

| desisdana a răspuns:

Daca ai incredere in el si il iubesti f mult de ce nu? si daca il cunosti f bine.dar totusi daca tu nu vrei sa ai relatii cu el ii poti explica ca inca nu consideri ca e momentul potrivit.totul tine de tine.gandeste-te f bine inainte de a lua o decizie.

| MnIwant a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu.Adica ai mare grija. Poate ca daca tu chiar iti doresti dar iti este frica puteti face doarpatting.Dar ai grija sa nu intri in vreo capcana sa vrea mult mai mult. Daca vezi ca are intentii de astea opreste'l tu.si zii"Nu! Ti'am zis ca nu acum!".si gata.Bafta:X.Fundita?happy

| Battery a răspuns:

De cat timp esti cu el impreuna? Eu nu sunt de parere ca majoritatea de altfel, ca sexul trebuie facut dupa 18 ani, eu l-am facut la 19 cu un baiat in care imi puneam toata increderea si s-a dovedit un ipocrit. Daca tu esti sigura ca te iubeste, daca il iubesti si simti ca vrei sa fie el primul barbat din viata ta, atunci fa dragoste cu el. Dar daca nu esti sigura ca te iubeste, mai asteapta. Daca te iubeste, va intelege.

| Anonim9666 a răspuns:

Buna! Eu sunt cu prietenul meu de un an si 7 luni...Eu aveam 14 ani, iar el 21 atunci cand mi-am inceput viata sexuala cu el. Daca va iubiti,(si el te iubeste sincer) eu nu cred ca ai ceva de pierdut
Dar daca nu esti sigura nu te obliga nimeni.Intai convinge-te ca el te iubeste; adica cand esti la ciclu nu te evita, iti spune mereu cat e de norocos ca te are, apreciaza tot ce faci si cand greseste cu un lucru oricat de mic isi cere iertare.
Asta e parerea mea si sper ca te-am ajutat.

| Eee_7625 a răspuns:

Daca tii la el,numai sta pe ganduri. la urma urmei varsta nu conteaza, si nu mai e ca pe timpu lu tataia, sa fii fata mare pana te casatoresti. dar ai grija sa se protejeze. succes

Răspuns utilizator avertizat
| Alinka_7611 a răspuns:

Decit timp sunteti impreuna?

| alina_6234 a răspuns:

Da...foarte interesant mai toata lumea de aici iti spune ca nu conteaza varsta dar eu nu prea sunt de acord avand in vedere ca nimeni la 14-16 ani are simtul responsabilitatii iar el daca te-ar iubi nci macar nu s-ar fi gandit la asa ceva avand in vedere varsta pe care o ai.Treaba ta ce o sa faci dar daca te hotarasti sa faci acest pas la anii astea nu mare ar fi mirarea sa te trezesti pe 15 ani si un pic cu burta la gura(adica cu o sarcina nedorita)si fara sprijinul prietenului tau(care zice ca te iubeste)

| FanMileyCyrus_7421 a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna? si chiar crezi ca o sa fie cu tine si dupa? si sigur doar patting?