| Mirkutza99 a întrebat:

Am o întrebare. Dacă prezervativul nu se rupe și rămâne intact după contactul sexual, poți rămâne însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur NU se poate forma sarcina chiar si daca sexul este intretinut in una din cele 2-3 zile foarte fertile din preajma zilei de ovulatie.
Iti indic si te sfatuiesti sa accesezi si sa citesti raspunsul urmator :
https://www.tpu.ro/......rex-extra/
Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal ca nu.

| Emilian65 a răspuns:

In acest caz nu poti ramane gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu ramai însărcinată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin definiție, nu. Sarcina apare la unirea spermatozoizilor cu ovulul, nu la intalnirea penisului cu vaginul.

| Roberrt21 a răspuns:

Cat timp prezervativul nu se rupe si nu se scurge sperma in vagin nu ai cum sa rămâi însărcinată. O seara buna!