| sayWhaaat a întrebat:

am o intrebare in special pentru cei care au avut cateva relatii la activ, si nu sunt abia "initiati" in fenomenul asta happy.
Ma aflu practic la ultimul pas inaintea inceperii unei relatii. E vorba de o fata pe care o stiu de 1 an, suntem prieteni de prin primavara acestui an, sau mai mult cunostinte pot spune, nu prea interactionam pentru ca nu eram interesat de ea, si mai ales pentru ca era fata pe care o placea un prieten, nici nu ma gandeam. Ea l-a refuzat pe la inceputul verii, si ma rog, sunt detalii care nu mai conteaza.
Ideea e ca de vreo 4 saptamani vorbim zilnic, in realitate, pe facebook, sms-uri. Am iesit la cinema, am fost si pe la ea, am mancat, ne-am uitat la un serial, ne tachinam, si lucruri de genul. Acum, ma gandesc ca daca mai astept chiar si putin, intru la categoria friendzone, si parerea mea actuala e ca trebuie sa fac ceva repede, sa-i spun ce simt eventual.
Aici vreau parerea voastra, a celor care poate se pricep mai bine happy. Ce ar trebui sa fac in continuare?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Solon a răspuns:

Ai dreptate, te paste "friendzone". Sarut-o, pur si simplu. Ia-o de mana, pune-i o mana pe par si sarut-o. Vei avea emotii la inceput, dar daca mai intarzii vei pierde tot. După sărut, totul va merge altfel. Nu are rost să mai pierzi mult vremea cu teoria. A priceput fata, că nu-i idioată, ca iti place de ea, ca doar d'aia pierzi vremea cu ea. Doar n-ai vrea sa faca ea primul pas. 97% nu vor face asta. Si tu pierzi.

| sayWhaaat explică (pentru Solon):

Nu e vorba de emotii, ci doar nu eram sigur care decizie e mai buna, sa mai astept, sau sa dau inainte. Acum cu ajutorul vostru stiu, multumesc happy.

8 răspunsuri:
| MariusDeejay a răspuns:

Spune-i ce simti si gata.

| Demonull a răspuns:

Sa i spui ca te atrage mai mult decat o pritena.dar man stii tu relatia ..in caz ca o incepeti nu va dura ani buni, se va rupe o sa va certati si pana mea. cjhiar vrei sa pierzi prietenia pentru niste partide de sex si niste pupaturi? tonguemai gandeste-te /abordati problema si altfel

| JasminNoir a răspuns:

Imi place ca tu dai n sfaturi celorlalti despre cum sa abordeze o fata, si tu nu esti in stare de asta. De ce nu-ti pui in aplicare propriile sfaturi? Trebuie sa ai metode inedite si originale in ceea ce o priveste. Fii si tu mai cu tupeu, asa.

| sayWhaaat explică (pentru JasminNoir):

Sunt in stare de asta, dar nu eram sigur daca trebuie sa o fac. Acum mi s-au confirmat banuielile de catre voi, daca mai astept, la revedere.
Multumesc tuturor.

| stefano200 a răspuns:

Sa-i impartasesti sentimentele pe care le ai pentru ea si atat.Restul va veni de la sine.

| Indefinit a răspuns:

Esti in friendzone de mult prietene. bafta.

| sayWhaaat explică (pentru Indefinit):

De mult? Vorbim de 3-4 saptamani laughing