| hbjjhdsbvhbsdkv a întrebat:

am o intrebare nu radeti va rog. imi place de un baiat cu un an mai mare. el a zis ca ma place dar o iubeste pe fosta lui si zice ca se impaca cu ea ca are vrajeala (ii tigan eu romanca) azi m-a sarutat de 2-3 ori si pe fosta lui (care imi este prietena ) a pupat-o pe obraz si a zis ca se impaca cu ea, dar ea are iubit si a zis ca nu se mai impaca cu el deloc niciodata. El nu vrea sa priceapa, a zis ca sansele sa fim impreuna sunt de 40%, am vrut sa imi bat joc de el, dar m-am atasat si acum sufar. El a zis ca tine la mine, ba chiar azi cand s-a luat unul de mine i-a dat o palma... nu stiu ce sa zic, dupa sarut tot s-a schimbat si el zice ca nu inseamna nimic sarutul si ca, daca ne-am sarutat nu inseamna ca suntem impreuna. Ce sa fac sa tina mai mult la mine? Tot timpul merg la el pe hol cu scuza ca ma duc la prietenele mele (chiar am prietene acolo si stau cu ele) el imi mai face cu ochiul cateodata cand ma vede, dar de mai multe ori nu ma baga in seama. Azi stateam cu o fata si el se uita la noi si fata aia a zis,, ce te tot uiti la mine?" si el o zis ca de unde stie ca se uita la ea ca el se uita la mine si nu stiu ce...
Intrebarea mea este ce sa fac cu el daca lui ii place de fosta lui?
Scuze daca am gresit ceva gramatical m-am grabit sper ca ati citit tot si va rog un sfat, dau funda!

Răspuns Câştigător
| pufo69 a răspuns:

Cam grea situatie, eu cred ca simte ceva pentru tine, da nu as crede ca merita, mai ales daca esti ca un fel de al doilea variant. Nu cred ca o sa se mai impace cu fosta, dar daca ea iti e prietena si tu cu el o sa fiti impreuna, o sa fie destul de jenant. Sunt dragute unele gesturi ce le-a facut, dar nu cred ca relatia voastra va tine, incearca sa il ignori, sa nu te prea duci la el pe hol, o sa vezi reactie lui. E doar parerea mea, bafta :*:*

| hbjjhdsbvhbsdkv explică (pentru pufo69):

Eu nu sunt buna prietena cu fosta lui numai cat ne salutam si ea nu cred că are ceva împotriva dar a zis ca se împăca cu el ca sa se răzbune pe el si el inca o iubeste ca prostu

| pufo69 a răspuns (pentru hbjjhdsbvhbsdkv):

Asta cu razbunarea as zice ca e o scuza sau ceva de genul si din viziunea mea el chiar e prost, nu te grabi cu alegerea, daca o sa te placa tare, o sa-ti zica, nu rabda sa fii pe al doilea loc, trimite-l cat mai departe si uita-l

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic si te sfatuiesc sa te retragi!