| myruna2012 a întrebat:

Hey TPU!
Am o intrebarea care vine din partea verisoarei mele de 13 ani:

Am venit la ea in august si ea era ok, a doua zi vroiam sa plecam de dimineata sa vizitam orasul(tata,mama,eu, parintii ei) si ea nu
s-a trezit atunci dimineata deci am plecat fara ea...
Apoi dupa o ora am constatat ca am uitat ceva acasa la ea si m-am intors cu cheia de la casa sa intru sa iau acel ceva.

Camera mea era exact la 3 m de a ei...

La ea era usa deschisa si am vazut-o facand sex oral cu un baiat.
Apoi m-am dus sa imi iau acel ceva si m-am intors spre usa de intrare(si iesire) si am vazut-o ca facea sex (sex normal) cu ala...
Cred ca nu mai e virgina!

Apoi am plecat si nu am zis nimic nimanui!

In noiembrie mama a primit un telefon de la mama ei (ca ele asa mai vorbeau) si mama ei a zis ca se duce cu ea la ginecolog(ea-verisoara mea)...
Mama a intrebat "de ce?"
Si ea i-a zis ca a prins-o cu un baiat in pat facand sex.
Si a luat-o de langa el si a dus-o imediat la ginecolog.

I-a zis ca astepta sa iasa de la genecolog cand vorbea cu mama mea!

Voi ce credeti ca v-a patii? Credeti ca e bine ce a facut?

20 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Doar crezi ca nu mai e virgina? Sigur nu mai e din moment ce facea sex!
Eu in locul mamei ei nu i-as face nimic pentru ca vina cea mai mare e a ei, ca nu a stiut sa o creasca si sa o tina sub control. Nu e bine ce a facut, dar nici daca o va pedepsi/bate/etc nu o va face din nou pura si virgina. Mai bine i-ar face educatie sexuala si ar incerca sa-si imbunatateasca relatia cu fata ei. Nu inteleg ce a rezolvat daca a dus-o la ginecolog, in primul rand ea s-a facut de ras.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună ziua, e viaţa ei dar este prea devreme, la 13 ani nu eşti complet dezvoltat şi există riscuri, chiar nu ştiu ce să spun. Problema este că tu n-ai nici o treabă şi nu trebuie să te bagi măcar ar fi trebuit să vorbeşti cu ea să-i spui că nu e bine ce a făcut. Şi la 13 ani să te duci la ginecolog nu sună a bine, concluzia este că nu a fost corect educată şi s-a uitat prea mult la filme. Asta e viaţa uneori mai greşeşti, ai grijă şi tu ce idei de genul ai.
O zi minunată!

| myruna2012 explică (pentru Brâncuşi):

Mentionez ca am aproape 17 ani!

| Brâncuşi a răspuns (pentru myruna2012):

Păi dacă eşti mai mare ce nu i-ai explicat în mare parte şi tu ai o vină acum se poate întâmpla din nou, rămân fără cuvinte... Oricum viaţa merge înainte şi dacă ea a făcut acea treabă prea devreme o să îşi dea seama mai târziu de asta.

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 explică (pentru adiuseri):

Magari....am facut si eu sex cand aveam 14 ani prima oara big grin
Si sex oral la 12-13 ani

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 explică (pentru adiuseri):

De unde am invat ce?
Sa fac sex : am cautat si pe net si de la unele pritene...

Mi-a placut ce am auzit.
Si m-am apucat sa fac sex, deci da cam asa.

Ma simt bine cand fac sex!

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteLover a răspuns:

Tu crezi ca e bine ce a facut? la varsta aia corpul ei e inca in formare, il da peste cap pur si simplu.si nici macar mental nu e pregatita inca pentru asa ceva, deci raman fara cuvinte la astfel de povesti... sper ca tu inveti ceva din toate astea.

| Evilo a răspuns:

Sa iti spun ceva din psihologie: nu prea poti sa ai un raspuns prea clar la intrebarea asta. Este un subiect foarte controversat de oricine. Adica am vorbit asta cu tot felul de oameni, prietenul meu cel mai bun este de parere ca este un lucru bun, are 14 ani si trebuie sa zic ca ar putea da knock out la toti adultii pe care ii cunosc(si mental si fizic). El este de acord cu sexul, si acum ca sa nu zica toata lumea ca ma bazez pe un pusti, am intalnit adulti, cu care am vorbit despre asta si mi-au zis "de ce sa nu faci?" chiar si la varsta mea de 13 ani... pe de alta parte ai oamenii aceia care zic total opusul, dupa cum vezi, din punct de vedere biologic. Eu am o metoda proprie de a aborda psihologia. Merg de la premiza ca orice este posibil. Absolut orice. Si exista multe teorii cu care pot sa dovedesc asta si chiar si cazuri adevarate. Nu poti stii ce intentii are fiecare persoana din jurul tau. Chiar si verisoara ta, si mama ei, oricine. Deci nu te increde in nimic 100%. Orice persoana are secretele ei si motivele ei. Eu spre exemplu s-ar putea sa fiu cel mai mare pervers cand sunt cu o fata in pat, dar asta nu inseamna ca vreau sa fac sex cu ea. Si totusi am postat o intrebare in care zic ca as vrea si nu sunt sigur. Totul este in mintea mea, motivele mele si asa mai departe. Important este sa vezi ce vrei, daca vreai sa stai deoparte sau daca vrei sa iti ajuti verisoara. Dar daca vrei sa o ajuti, fii sigur de ce faci... ea sigur e nervoasa acum asa ca fii subtil, si niciodata nu ii zice unui om nervos ca a greasit, poate fii foarte rau. Daca inauntrul tau crezi ca ea a gresit, nu te implica.

| DarkSonik a răspuns:

Nam ce comenta

| myruna2012 explică (pentru DarkSonik):

Atunci nu mai raspunde!

Răspuns utilizator avertizat
| myruna2012 explică (pentru adiuseri):

Nu ma supar

Răspuns utilizator avertizat
| Deeiutsa a răspuns:

Nu e bine ce a facut, dar totusi e viata ei, dar inaitne de asta ar fi trebui sa se gandeasca prima data si al consecinte nu doar la placeriile ei si ale acelui baiat:d prin urmare nu prea este bine pentru ca nu cred ca la 13 ani " esti pregatita" sa devii o femeie matura, mama ei a facut bine pentru ca urmariile acelui contact sexual pot cauza bolii sau alte complicatii.

| Zoom123 a răspuns:

Aww....nu stiu...da' sigur nu ceva bun sad a incurcat-o rau de tot, si nu nu e deloc bine

| Zoom123 a răspuns:

Auu....nu stiu...Dar sigur nu ceva bun sad a incurcat-o rau de tot, si nu, nu e deloc bine

| VladDrsex a răspuns:

Riscul e mare!
Viata ei, tu ai grija sa nu-i spui sau sa intri in subiect.

Eu cred ca v-a ajunge insarcinata.
Si nu cred ca e bine ce a facut!

Sa aiba grija in continuare!

Numai bine.