| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problemasad O situatie aiurea rau de totsad Am fost cu niste colegi la munte si seara ascultam muzica,era lumina stinsa si eram cu doi dintre colegi in camera,iar unul dintre ei era intins pe jos,si eu m-am dus in bratele lui, l-am luat de gat si l-am sarutat.Mi-a acceptat sarutul asta nu a fost o problema.Problema este ca il plac si el acum la scoala nu ma baga in seama,ma evita si doua colege l-au intrebat daca e adevarat ca ne-am sarutat (ca ele nu erau in camera si nu au vazut) dar el nu recunoaste, desi celalalt coleg zice ca e adevarat.Cand are nevoie de ceva intreaba toata clasa, numai pe mine nu...chestie care inainte nu o facea.Baga toate fetele in seama numai pe mine nu.Ii pune pe altii sa ma intrebe ceva in locul lui. Nu stiu ce sa cred.Il mai surprind cateodata ca se uita la mine, dar el fiind asa cum am mai zis nu am cum sa cred ca ma place.Asta si vreau sa stiu! Credeti ca ma place? Mi-e greu sa cred asta pentru ca nu da niciun semn.Precizez ca inainte vorbea cu mine! Si daca ar fi sa ma placa cum sa fac sa-i arat si eu ca simt acelasi lucru pentru el? Help!

12 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Prntru ca ai facut greseala sa il saruti si sa nuii spui de ce ai facut-o

| Justmeee a răspuns (pentru aryana1991):

Asta ar fi o chestie!thinking Dar nu stiu cum sa-i spun.Mi-e foarte teama ca poate ma respinge.Si dupa va fi foarte aiurea pentru ca suntem in aceeasi clasa si ne vedem in fiecare zi...sad

| aryana1991 a răspuns:

Inccercarea moarte nu are.stiu ca iti e greu dar trebuie sa vorbiti deschis si asta cat mai curand ca tensiunea e mare inre voi. explica-i ca il placi si ca de asta l-ai sarutat.bafta si mult curaj

| IonuţR1995 a răspuns:

Eu cred ca el te place si nu stia daca tu il placi (bla bla), insa tu ai avut curajul sa il saruti si cred ca a ramas socatthinking Asta e parerea mea dupa ce ai spus ca pune alte persoane sa te intrebe ceva... Mai bine i-al intr-un spatiu mai intim discuta si discuta cu el. si sa nu te mai evite. Succes.big grin

| Justmeee a răspuns:

Daca de la un sarut sunt usoara...mai bine nu raspunzi daca nu ai un raspuns care sa ma ajute.

| sebysebyca a răspuns:

Da-l in judecata! cere-i daune morale pentru ca a acceptat sarutul pe gat...doamne cata tampenie...

| sabin89 a răspuns:

Cred ca gestul tau cu sarutul nu i-a fost pe plac. A avut exact efectul contrar (iti spun din experienta). Se intampla de multe ori chestia asta, sa aiba un efect de respingere in loc de apropiere, cum te-ai fi asteptat. Alta data sa procedezi cu mai mult tact.

| martzian a răspuns:

Baietii nu-si manageriaza, mai ales in adolescenta (hehe, nici dupa, uneori) foarte bine emotiile. De cele mai multe ori, chiar (sau mai ales) cand simt ceva pentru o fata, transmit mesaje contradictorii. Cred ca cea mai buna abordare este nu cea a jocului de-a privirile pe ascuns, ci aceea directa. Invita-l la o discutie in care sa clarificati ce s-a intamplat si care sunt sentimentele dintre voi.

Problema este ca uneori putem confunda atractia fizica cu dragostea. Dragostea implica atractie fizica, dar nu se rezuma la ea. Apropierea ta de el poate a avut o insemnatate pur emotionala pentru tine, in timp ce in trupul lui (mai ales la varsta in care hormonii ne fac sa urcam pe pereti) a starnit o adevarata furtuna.

| BLeur a răspuns:

Buna :*.

Probabil, a profitat de acest sărut, dacă tu l-ai sărutat, el de ce să refuze laughing ar fi culmea. Ia-l frumos de mână, nu contează ce zice, îl iei cu " jarca " îl duci undeva să nu vă vadă nimeni şi îl întrebi de ce se comportă aşa.din moment ce ţi-a acceptat sărutul..chiar nu-l înţeleg. Ia-l tu şi întreabă-l de ce face aşa.e chiar nesimţit.

| xxs22 a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))))))))) de acord

| PisoiasPufos a răspuns:

PAI SG te place fato si eu am patit-o dar cand esti si tu pe langa el vorbeste cu pretenele tare despre alt baiat fal geos

| Razvan222222 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sastii de vorba cu el intre patru ochi si sa clarificati situatia poate el crede ca esti suparata pe el sau cine stie.