| anonim_4396 a întrebat:

am o mica problema.SIMPATIZEZ un baiat de un an.Dar problema e ca nu stiu daca il plac sau daca sunt indragostita de el.Sa vb cu el in fata nu prea am curajul, oricum noi mai mult vb pe site-uri de socializare facebook odnoklassniki etc.Si el cred ca simte tot cam aceleasi sentimente ca si mine. Odata am auzit ca ma place de la un prieten de al lui, dar el ptu a iesi din incurcatura a zis ca nu-i adevarat.Si pe mine fetele rare ori ma intreaba daca il plac(caci la cum ma comport cu el la scoala si la cit de mult il privesc clar ca isi dau seama), dar eu nu le puteam zice adevarul si am zis NU.Si el ma priveste mult.Deci va rog mult sfaturi pentru ce ar trebui sa fac.Plizzzzz dau funda.

Răspuns Câştigător
| Firetears a răspuns:

Pai in primul rand mai pune-ti odata intrebarea: CE SIMT?
Daca nu gasesti un raspuns clar pentru tine nu te astepta sa il gaseasca el!
Nu-i da motive sa se indragosteasca de tine daca tu nu simti la fel pentru el! happy
Totusi daca iti place de el...
Spune-i sa iesiti la un suc, cere-i un sfat in legatura cu o bluza/cercei, ceva, ii va placea sa te ajute...
Intreaba-l de iubita lui (ca sa il tragi de limba, poate are si iubita, cine stie...).
Fa-l sa devina cel mai bun prieten al tau pentru ca intr-o relatie iubitul/iubita trebuie sa-ti fie in primul rand cel mai bun prieten! happy Altfel nu merge, ti-o spun din experienta...
Sa nu ai emotii, totusi daca nu merge relatia, daca nu o sa fiti impreuna, linisteste-te! happy Nu e cine stie ce pierdere, mai sunt baieti pe pamant, nu uita ca Dumnezeu scrie povestea perfecta de dragoste pentru tine! happy
Bafta!

3 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Daca si el te priveste mult, inseamna ca si el te place. Incearca sa intrii in vorba cu el pe alta tema si apoi sa va intalniti. happy Sau incearca sa faci rost de adresa de mess/facebook, etc. si il abordezi de pe net si va dati intalnire in alta parte

| Marcelusha12 a răspuns:

Va multumesc mult tuturor.Sunteti super.

| kill32 a răspuns:

Pai ..in primul rand... petreceti mai mult timp pe afarawinking si cand te simti pregatita spune-i ce simti... poate o sa fi surprinsa sa vezi ca si el simte acelasi lucruwinking daca ai ocazia si sarutalhappyhappyhee hee incearca poate ai noroc BFT:*