| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am o poveste pe care as vrea sa v-o impartasesc... Sunt indragostita de un coleg de clasa straight face. Ma priveste mereu si simt ca ar putea simti si el ceva pentru mine dar nu am curajul sa-l intreb sau sa intru in vorba cu el despre asta. sigh Ce as putea face ca sa ma fac remarcat in cohii lui si ca sa aflu ce simte pentru mine? sad

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa organizezi o iesire cu toti colegii sau cei care ti se par mai de treaba, printre care si el. Poti sa vezi cum gandeste el in situatii de zi cu zi. Cere-i ajutorul cu o tema sau altele. Ai putea face o chestie sa mergi la scoala si sa zici ca vrei idurile tuturor sa mai vorbiti cateodata. Ai putea apela si la o colega sau un coleg care sa te ajute dar trebuie sa ai incredere oarba. Eu iti urez succes.

| NewClassic a răspuns:

Pai daca nu ai indrazneala de al intreba de ce nu incerci prin altcineva adica sa rogi o prietena sal intrebe ce gindeste despre tine. Iar la faza cu remarcarea incearca sa fii mereu prin preajma lui, incearca sa intri,, din greseala'' in vorba cu el.Incearca.Poate vei reusi...hee hee)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce chestie.Am trecut prin asta.Pai daca are id de mess. vorbiti. Sau prin sms uri.La mine mereu merge.Acolo te simti in largul tau.Cat de cat.Si bate apropouri. Ce face de craciun? Iesi cu prietena?
Nu ai vrea sa il facem impreuna?
sau stiu eu. D'ateahappy
Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună draga mea. Încearcă să te bagi mai mult în vorba cu el. Fii cât mai naturală, şi atunci când te priveşte, aruncăi şi tu câte o prvire cucertoare, pentru că sunt sigură că se intimidează în faţa ta. Gata, du te la el şi cere- un sfat, intreabăl ceva, şi vei vedea că încetul cu încetul veţi începe o conversaţie. Iar de acolo el va prelua toată situaţia asupra lui, e doar greu peână face cineva primul pas, si poţi astepta la infinit să îl facă el dacă este o fire timidă.

Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca este coleg de clasa nu cred ca este chiar atat de greu u.intreaba`l si u ceva despre o lectie ceva ...incepi usor... apoi cere`i id de messs acolo vei vorbii sigur mai detasat intreaba`l daca are prietena ...subtil... daca nu invita`l la un film ceva ...iesi cu mai multi prieteni la inceput daca nu te vei simtzii in largul tau numai cu el... daca nu iesitzi doar voi doi apoi ...va descurcatzi voi... e posibil ca si el sa fie timid...