| 123456789010 a întrebat:

Am o nelamurire.
Acum ceva timp mi-a placut de un baiat. Ne intalneam in pauza si vorbeam si era super.
Ma balbaiam si ma impiedicam, uitam ce voiam sa zic si nu ma puteam uita in ochii lui camd vorbeam. Asta mi s-a parut normal, deoarece stiam ca il plac. Apoi, a trecut o perioada in care el a stat cu copiii mai pupulari si nu ma baga in seama. Nu am mai simtit nimic pentru el. Dupa aceea, a inceput din nou sa vorbeasca cu mine si s-a rupt de acel grup. Acum e ca inainte. Problema e ca eu nu il plac, totusi nu ma pot uita la el cand vorbesc si ma balbai. Oare de ce?
Credeti ca inca am sentimente pentru el?:/

Răspuns Câştigător
| LawlietL886 a răspuns:

La tine a fost mai bine decât la mine :/
Păi e greu să uiți pe cineva la care ai ținut mult (ai iubit). Chiar dacă în prezent nu simți nimic pentru el, asta nu înseamnă că nu au mai rămas ceva sentimente acolo. E foarte greu să uiți pe cineva după ce ai avut sentimente pentru el. Acum dacă tot vorbiți îi mai poți acordă tu o șansă. Doar dacă simți tu. Nu trebuie să te lași influențată de părerile altora. Succes! Dacă vrei îți pot da mai multe sfaturi în particular.

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Probabil că da. Știi, când placi pe cineva o dată, nu uiți complet de sentimente așa repede. Încearcă să vorbești mai des cu el, poate o să vă apropiați mai mult și vei afla și dacă îl mai placi sau nu. Succeswinking

| munteanuionvictor a răspuns:

Da, ai ceva sentimente pentru el. Poți să-i acorzi o șansă.

| Aimwork a răspuns:

Da ai! Acum e doar lupta dintre creier si sentimente. E clar ca nu e bun pentru tine dupa cum s-a purtat si stii asta.dar sentimentele sunt tot acolo.
Tu decizi daca il uiti sau il lasi sa te foloseasca ca pe mancarea de ieri,, cand nu ai ceva mai bun merge si aia"...
Succes!