| marinela92 a întrebat:

am o nelamurire legata de un baiat deci ultima data am zis ca vom ramane prieteni iar la inceperea anului scolar el a pupat toate fetele, le-a luat in brate iar pe mine ma ignora si cand trec pe langa el nici nu ma baga in seama dar l-am surprins ca se uita la mine de fiecare data ca un om interesat p.s nu am stat niciodata impreuna iar el se comporta rece cu mine distant si am fost colegi o perioada foarter buna de timp... singurul lucru pe care nu-l inteleg e acela cu ignoranta adica trecem mereu unul pe langa altul si el se uita asa ca un baiat interesat de o fata dar nu ma saluta ci doar se uita deci nu stiu ce sa zic i place sau nu de mine ca povestea asta cu "ura" dintre mine si el e veche de 2 ani si intre noi a fost mereu :atractie insa chiar as vrea sa stiu de ce nu ma saluta si cand eram in aceiasi clasa se uita asa la mine zdrancanea pixul se uita la sanii mei era ff atras acum de ce e asacrying((((((((?

2 răspunsuri:
| Maaryyneelaa a răspuns:

Poate ca inca te place si vrea sa te faca geloasa si sa vada daca si tu inca il placi pe el! Cel mai bine ar fi sa-l opresti odata pe strada si sa-l intrebi ce se intampla cu el, de ce te ignora, daca ai gresit cu ceva fata de el. Explicai ca pe tine chair te afecteaza ignoranta lui si poate chiar exista posibilitatea de a va impaca! Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el! Mult succes!

| ĂăăAlexandra a răspuns:

Încearcă să vorbești cu el cât mai repede, să lămurești totul, cu cât aștepți mai mult cu cât o să iasă mai complicat, mai caraghios, și se poate termina prost pentru tine dacă nu o faci cât mai repede! Funda?