| marinela92 a întrebat:

am si eu o intrebare este despre un tip bineinteles.Noi inca ne placem unul pe altul dar suntem prea orgoliosi sa recunoastem si apelam la diferite strategi petnru a ne face gelos unul pe altu si cand face acest lucru ne uitam unul la altul sa ne vedem expresia fetei sa avem o anumita satisfactie. Cand trecem unul pe langa altul nici macar nu ne salutam iar el saluta diferite fete si se uita mereu cu coada ochiului la mine...stiu ca intre mine si el inca mai exista atractie fizica apoi sa va pov ce mi s-a intamplat intr-o zis mergeam si eu la magazin si era un prieten ff bun de a lui cu o gasca de baieti care nu il includea si pe el iar acel baiat zice : Uite-o asta e! si zambeste. De cate ori acel baiat e langa tipul de care imi place si ma observa ca eu cobor pana jos ii da coate sau ii face semne cu ochiul sau ceva mimica cu fata lui rolling on the floor si mereu se uita la mine si zambeste...voi ce credeti? de ce nu ne mai salutam de ce se comporta asa? ma place?

Răspuns Câştigător
| CristinaTaranu a răspuns:

Eee...da, asa se pare.
E o iubire adolescentina.Fa-ti curaj si spune-i.Sau macar opreste-te cu "sa-l fac gelos". Daca-ti place de el, si se pare ca si lui de tine ...treceti mai depaarte.Nu lasa sa se puna rugina peste sentimentele voastre, ca e pacat...ele se pierd.
Faza ca "lasa sa treaca timpul ca sa vezi cu adevarat ce simti", nu prea merge...e iubire adolescentina, astea trec.
Treci la atac, macar cu o altfel de atitudine.Zambeste-i ca nu te doare gura.
Daca nu poti sa-i vorbesti, doar zambeste-i dulce..nu ironic laughing. Asta n-ar prea merge.

| marinela92 explică (pentru CristinaTaranu):

Off doamne ma crezi ca orgoliu nostru tine de 2 ani rolling on the floor)))) si cand am fost la un concurs la premiere unde a fost si el intreba da mari cat a luat cum se simte mereu imi auzeam numele si cand m-au chemat sa-mi dea premiul de la dans face el un oo pervers si ma aplauda si iar se uita asa de dragut la mine :X:X:X; si a doua zi i-a trecut si nici nu ma mai salutat da tot se uita rolling on the floor

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asa ii place lui sa te faca geloasa si daca nu te-ar place nu ar face asta

| neutrino a răspuns:

Fiecare dintre voi va credeti buricul pamantului. Bineinteles ca gresiti si suferiti, dar stati cu nasul pe sus si gura cascata. Nu sunteti singurii!

| AllePikie a răspuns:

Heii. este clar ca te placee. Nu il mai face gelos. Fa tu primul pas. du-te spune-i ca il iubesti. Daca nu o faci prea curand s-ar putea sa regereti atunci cand acel baiat se plictiseste.
Nu vad ce ai pierde daca iai zice. Teai scapa de o povara de pe suflet. Si in al 2lea rand ai putea avea o relatie cu el. Lasati orgoliul dintre voi. Iubirea conteaza cel mai mult. Spune-i totul inainte sa il pierzi. Asa am facut si eu cu um baiat. dar nu am facut nici unul primul pas. Asa ca l-am pierdut. Nu afce si tu aceeasi greaseala ca si mine. O sa vezi ca totul o sa fie bine. :*