| Izabella97777 a întrebat:

am o nelamurire si vreau niste sfaturi...de cateva saptamani m-am impacat cu fostul meu prieten si dupa ce ne-am despartit[ininte cu 3 luni]varu lui flirta cu mine(chiar si cat am fost impreuna vb mai altfel cu mine)si lui nu i-a zis ca vorbeste cu mine,i-am spus eu, deoarece noi ramasesem amici, iar ieri mi-a zis ca ma iubeste si sentimentele nu trec asa usor si ca asta simte el pentru mine.ma gandesc daca sa-i zic prietenului meu sau nu.voi ce parere aveti? ma gandesc ca trebuie sa stie:-s doar e varu lui x_X chiar nu stiu ce sa fac nu vreau sa am vreo surperiza dupa sa-mi zica ca de ce nu i-am zis
PS:varu lui nu a fost pus de el[pr meu]ca sa-mi zica asa ceva, deoarece pr meu n-ar face asta pentru k i-am povestit k flirta cu mine in timp ce eram cu el cat si dupaceea si e si foarte gelos nu suprorta sa vb despre altii sau sa ma vada in preajma altora. funda cel mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa-i spui. Gandeste-te ca acum nu-i spui, pentru ca ti-e teama ca se va supara. Dar sa stii ca adevarul intotdeuna iasa la iveala, si cand te astepti mai putin, va afla cumva, si atunci pe langa faptul ca va fi suparat ca altul se da la tine, va mai fi suparat si pe faptul ca tu i-ai ascuns asta. Pune-te in locul lui, ti-ar conveni ca varata sa-i spuna prietenului tau ca il iubeste, iar el sa-ti ascunda tie? Ma indoiescc. Doar va iubiti. Chiar daca probabil va fi deranjat de lucrul asta, sunt sigura ca pana la urma va intelege si te asigur ca va aprecia faptul ca i-ai spus. Si asa, il faci sa prinda si mai multa incredere in tine. Tine minte, niciodata sa nu ascunzi lucruri din astea iubitului, chiar daca pe moment crezi ca eviti o cearta, sa stii ca de fapt a ascunde ceva nu duce la nimic bun. Totul se afla pana la urma, de asta poti fi siguraa. Baftaa;**

2 răspunsuri:
| Marrriaaa a răspuns:

Daca ii vei spune prietenului tau, mai ales ca ai zis ca e foarte gelos, sigur o sa se supere. Poti sa isti o cearta in familie. O idee ar fi s vb cu varul lui sa-i explici ca tu tii la prietenul tau ca nu vrei s te certi cu el pe tema asta si ca nu vrei nici ca ei sa se certe. sa-i spui ca tu-l vrei doar ca amic,. Sau prezinta`i o pr de a ta cu care sa stea sa te uite pe tine. Sper ca ti.am fost macar putin de ajutor.

| roxinutza15 a răspuns:

Deci ..eu zic sa vorbesti cu varul lui intre patru ochi si sai explici ca tu il iubesti foarte mult pe prietenul tau si ca nu vrei sa-l parasesti .....si sa incerci sa-i zici ca tu vrei doar sa fi prietena cu el nimic mai mult... sper ca te-am ajutatkisshappyhappy