| Bibbyshor a întrebat:

Am o problema cu baiatul pe care il plac si niste fete din clasa.Deci azi eu si cu baiatul ala ne intelegeam super bine ne tachinam si ne aruncam in ore mai ales priviri pe furis.Desi ne intelegem foarte bine azi diineata o fata din clasa a zbierat in gura mare ca eu il plac si ca am plans dupa el toata vara si e; parea putin iritat de felul in care a zbierat aia. Dupa ce s-au mai calmat lucrurile el vorbea cu mine de parca nimic nu s-ar fi intamplat si asta ma bucura foarte mult.In pauza urmatoare el i-a facut la colega mea de banca cinste cu un suc si dupa aceea vorbea numai cu ea si o facea sa rada si pe mine nimic. Dupa ce i-a facut cinste cu un suc vorbea cu ea in ora si radeau si erau foarte apropiati iar in urmatoarea pauza toate fetele stateau ata dupa mine sa imi spuna ca el i-a facut cinste cu un suc.Recunosc ca am fost putin iritata si imi era putin ciuda pentru ca el nu a facut cinste la nimeni numai ei.A vazut ca eram putin suparata dar nu m-a intrebat ce am doar a vrut sa ma faca sa rad. Dupa terminarea orelor era un spectacol la noi la scoala dar eu nu am vrut sa merg si m-a intrebat daca vin si am zis ca nu apoi m-a intrebat ca din ce cauza nu vin si am zis ca nu ma simt bine si a zis sa ma fac bine apoi a plecat.Nu stiu ce sa fac in continuare.Cat despre fetele alea nici cu ele nu stiu ce sa fac. Vreun sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| Dydy95 a răspuns:

Cand iti place de un baiat nu mai spune si tu la toata lumea. E bine sa ai o prietena foarte buna careia sa ii spui doar ca iti place de cutarescu, dar nu ii da toate detaliile, caci stii cum e lumea: unii oameni iti sunt prieteni pe fata dar te injunghie in spate.Cred ca ai facut bine ca nu te-ai dus la spectacol cu el astazi, l-ai facut putin sa fiarba, sa se gandeasca de ce esti suparata, dar tine minte ca nu trebuie sa il respingi non-stop. Referitor la fete : spune-le ca nu e treaba lor si ca nici a ta, el poate sa faca cinste cui ii vrea si cand deschid subiectul despre tine si baiatul asta incearca sa schimbi subiectul sau daca nu merge, sa spui ca nu esti in dispozitia necesara sa vorbesti despre asta. Nu ii mai spune nimanui deocamdata ce simti sau ce te deranjeaza pentru ca fetele sunt foarte rele si nici nu stii cum se aliaza impotriva ta m sau cine il mai place dintre ele. Sper ca te-am ajutat:*.P.S: Maine comporta-te cu el cum obisnuiai, dar daca tot sta cu colega aia a ta de banca sa pari putin suparata cand e el prin preajma, dar nu foarte suparata, sa nu creada ca esti obsedata sau ceva. Bafta :*

| adastefanada a răspuns (pentru Dydy95):

Bună! Deci dacă iti place foarte mult de acest băiat fiiiiiii tuuuu! Nu trebuie să iti fie ciudă dacă el vorbeste si cu alte fete. Poti să i spui că il placi sau dăi de inteles că il placi. Dacă si el te place nu ai de ce sa iti fie ciudă! Fi tu si nu impărtasi tuturor prietenelor tale absolut toate secretele. Vorbeste cu prietena ta cea mai bună si cere i sfaturi. Baftă!

1 răspuns: