| Bibbyshor a întrebat:

Va rog sa raspundeti! Hey TPU! Am o problema cu baiatul pe care il plac si niste fete din clasa.Deci ieri eu si cu baiatul ala ne intelegeam super bine ne tachinam si ne aruncam in ore mai ales priviri pe furis.Desi ne intelegem foarte bine ieri diineata o fata din clasa a zbierat in gura mare ca eu il plac si ca am plans dupa el toata vara si e; parea putin iritat de felul in care a zbierat aia. Dupa ce s-au mai calmat lucrurile el vorbea cu mine de parca nimic nu s-ar fi intamplat si asta ma bucura foarte mult.In pauza urmatoare el i-a facut la colega mea de banca cinste cu un suc si dupa aceea vorbea numai cu ea si o facea sa rada si pe mine nimic. Dupa ce i-a facut cinste cu un suc vorbea cu ea in ora si radeau si erau foarte apropiati iar in urmatoarea pauza toate fetele stateau ata dupa mine sa imi spuna ca el i-a facut cinste cu un suc.Recunosc ca am fost putin iritata si imi era putin ciuda pentru ca el nu a facut cinste la nimeni numai ei.A vazut ca eram putin suparata dar nu m-a intrebat ce am doar a vrut sa ma faca sa rad. Dupa terminarea orelor era un spectacol la noi la scoala dar eu nu am vrut sa merg si m-a intrebat daca vin si am zis ca nu apoi m-a intrebat ca din ce cauza nu vin si am zis ca nu ma simt bine si a zis sa ma fac bine apoi a plecat.Astazi iar a vorbit cu mine si ma facea sa rad si ca sa ma enerveze mai tare imi lua diferite lucruri si fugea cu ele ca sa il prind eu.Azi totul a fost foarte bine si eram foarte apropiati.Azi un baiat din clasa mai tampit de felul lui imi zicea tpt felul de porcarii cum ca baiatul de care imi place ar fi venit la ei pe strada si ca ar fi fost foarte apropiat de colega mea si mai nu stiu ce.Nu l-am crezut pentru ca l-am auzit cand spunea ca o sa ma faca sa cred ca baiatul de care imi place mie nu ma place deloc, dar eu nu cred asta cum ca nu m-ar placea nici un pic pentru ca azi un magar de baiat se purta urat cu mine si baiatul pe care il plac m-a aparat.Pe zi ce trece simt ca ma place.Intrebarea me este de ce baiatul ala vrea ca eu sa cred ca nu ma place si baiatul pe care il plac dupa semnele astea m-ar putea placea putin?

2 răspunsuri:
| xSweetAnGeLx a răspuns:

Uau tongue asta da compunere...
am inteles la inceput. dupa care m-am pierdut. dupa iarasi am inteles. si la sfarsit am ametit xD
dar era vb de 2 baieti nu?
oricum am vazut ca intr-un moment erai foarte sigura pe tine cum ca unul dintre ei te place happy
doar prin simplul fapt ca te apara nu inseamna si ca te place. chiar si sa rada cu tine si asa. astea nu sunt semne evidente ca te-ar placea. (asta merge si pentru fata cealalta, colega ta de banca, nu?) sunt baieti care apara fete pentru ca asta e firea lor happy si decat sa stea aiurea sa se uite cum isi bate unu joc de tine. mai bine se baga sa te ajute.
sau alti care rad din smpla dorinta de a se distra... nu am vazut nicaieri nici o regula cum ca ai voie sa razi doar cu persoana pe care o placi si atat happy

Sfatul meu: prima data afla sigur ce se intampla. si nu te lasa dusa de ceea ce crezi tu ca se intampla.
si dupa actioneaza, daca chiar il placi. si el pe tine. pai fa ceva happy nu sta cu manutzele incrucisate tongue asa nu o sa castigi niciodata nimic

| Ichnat a răspuns:

Poate ca baiatul ila bou, tampit, etc. happy te place si vrea sa te indeparteze de celalalt baiat. Si nu exista: placea putin; placea mai mult; placea forate putin. Exista doar a place si a nu place!