| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,am o problema din punct de vedere psihologic cred eu. Okay deci nu radeti si nu criticati pls. Am un oarecare dezgust fata de sex,sau cand ma gandesc la el(sunt virgina). Nu stiu de ce anume. Nici nu pot sa imi incep viata sexuala pentru ca am asa un gand gen "nici un barbat nu e demn sa te f***". Stiu ca o sa-mi reprosati acus spunandu-mi "n-ai idee ce placere simti cand o faci","taci din gura daca nu ai incercat" sau "e frumos cand o faci cu persoana iubita",fiecare are parerea lui ok? Si eu cred ca nu se gaseste vreun barbat (poate doar in cazuri rare) care sa o faca din dragoste nu din placere,sau care sa merite corpul unei femei. Nu stiu de ce dar mi-e greata sa-mi inchipui ca barbatii primesc placere pe urma noastra. Ajutati-ma sa scap de gandurile astea. Nu imi pot incepe viata sexuala chiar daca vreau deoarece ma gandesc ca nici un barbat nu-mi merita corpul. Si am o impresie ca cresc genul de fata care ii place sa foloseasca barbatii ca pe niste carpe,si nu vreau asta

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa vrei cand o sa ajungi sa iubesti pe cineva. Probabil esti si mica.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o solutie extrem de simpla si la indemana fetelor care au aceeasi conceptie cu a ta si anume MANASTIREA, si ai scapat de toate problemele lumesti. Definitiv. big grin

| sofisis a răspuns:

Incepe-ti viata sexuala cu o femeie, daca nu poti cu un barbat happy

| Emma30555 a răspuns:

Ttrbuie sa te gandesti ca femeile o fac si ele din placere nu pentru satisfacerea barbatilor. Cand doi oameni se iubesc devine ceva natural. Probabil vezi prea multi baieti care nu respecta femeile in jurul tau. Dar se vor maturiza in timp si ei si tu. Cand se va intampla va fi decizia ta si o vei face pentru ca vei simti tu nu va fi un premiu pentru el

| HazelEyes77 a răspuns:

Nici n ar trebui s o faci daca nu simti doar fiindca ceilalti o fac. Nu stiu daca iti repugna ideea de sex in general sau doar s o faci cu un barbat. E posibil sa nu te atraga fizic barbatii si de aceea nici nu agreezi ideea sa te culci cu vreunul. Sau n ai gasit tu inca pe acela care sa ti fure inima si sa l gasesti atragator din toate punctele de vedere. Si eu resimteam repulsie fata de tot aceea ce inseamna sex cu un barbat pana am cunoscut pe cineva care mi-a schimbat total parerea. Ramane de vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea facem din placere nu neaparat din dragoste ai dreptate, nu stiu ce sa spun din cate am fazut fetele cam se lasa prostite de gandirea grupului si o fac cu prea multi baieti.
Nu trebuie sa te dezguste dar trebuie sa o faci cu cine crezi tu ca trebuie, indiferent de parerile celorlalti si binenteles si el trebuie sa fie de acord, in doi se joaca la o masa nu intra si ceilalti

| ShamelessQboy a răspuns:

Cred ca esti o fericită, pentru că esti diferită, ași vrea sa fi fost si eu ca tine, dar din pacate eu sunt dependent de sex!
Disciplina castitatii inseamna abtinerea de la relatii sexuale, dar si abtinerea de la orice gand si viciu. Disciplina castitatii implica un refuz categoric al oricaror imagini cu caracter sexual, pentru ca scopul ei este sa ne pastreze mintea si inima curata.
Deci cred ca ar fi bine sa te dedici unei practici spirituale intense care implica castitatea si nu cred ca ar trebui ss te schimbi si sa devii ca majoritatea, avand acest dar al abstinentei ai sanse mari sa ajungi la vârf! Succes!
Te-asi ruga dacă vrei sa imi spui si mie care este secretul, cum poti face asta?
Eu unul duc o viață plină de desfrau, sex in exces si nu stiu cum m-as putea schimba!

| Lichan1 a răspuns:

Dacă vrei te scap eu de virginitate sigur o să-ți placă

| owlAndreeaIrina a răspuns:

Poate esti asexuala;-;
Sau ai orice alta orientare sexuala...