| AlyAlexutzu a întrebat:

.. Va rog frumos sa nu radeti sau sa ma criticati este alegerea mea.Doresc sa ma sinucid acu 1 luna cand am fost sa ma tund m-am tuns scurt si destul ca era parul scurt ma si filat si se vede parul foarte rar deci foarte foarte rar eu am doar 15 ani si mi s-a luat de viata, am facut depresie din cauza asta si ma gandesc zi de zi sa ma sinucid si nu stiu cum, imi puteti da cateva sfaturi de sinucidere fara sa simt durere va rog. Nu-mi zice-ti sa ma duc la doctor sau psiholog pentru ca eu vreau doar sa mor atat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beccaaa a răspuns:

*facepalm*
Serios? Tu esti serios, copile? Intrebarea asta e pusa la misto, nu?
Dragul meu tembel, sunt oameni in lume cu probleme de 10000 de ori mai grave si le suporta, tu vrei sa te sinucizi pentru ca nu iti mai creste parul? Sunt oameni cheli si foarte fericiti, in plus o luna e o perioada destul de scurta in care cresterea parului nu e pre vizibila.
Hai termina cu prostiile.

| AlyAlexutzu explică (pentru Beccaaa):

Nu-I pusa la misto deloc

3 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

In primul rand, gandeste-te cati vor plange dupa tine, cata durere vei lasa in urma, in al 2-lea rand poti sa fac reclamatie la acel frizer, astea is chestii copilaresti, dar aia care au paduchi ce mai fac a? Dar aia care au cancer/sau orice alta boala si nu isi doresc decat o sansa la viata, ei ce sa mai zica, bucura-te de viata pe care o ai, si eu mai am unele prostii cand ma enervez dar ma calmez. te poti uita si la ultima intrebare a mea, nu trebuie sa te sinucizi pentru un lucru de nimic.

| AlyAlexutzu explică (pentru MadalinG99):

Parul pentru tine e un lucru de nimicsad?