| hannah_9374 a întrebat:

am o problema foarte grava si sper ca voi sa ma puteti ajuta.Sunt cu un baiat de 4 luni, si ne intelegem foarte foarte bine, suntem facuti unul pentru celalalt, nu ne-am certata niciodata si desi ne vedem zilnic nu ne saturam niciodata unul de celalalt.Ne iubim foarte mult. Desi dragostea noastra este perfecta, avem o mica -mare problema, mama lui.Cand m-a cunoscut, eram impreuna doar de cateva saptamani era foarte draguta cu mine, dar acum cand vede ca ne iubim din ce in ce mai mult pe zi ce trece, vrea sa strice totul. Ii interzice sa ne vedem, ne urmareste mai mereu, se i-a de mine si mai ales de el, mereu se baga. intr-un fel noi cu ea nu putem fii fericiti. Suntem mereu nervosi, si de la un timp nici nu mai avem timp sa stam mai mult impreuna pentru ca mereu apare ea. Nu stim ce sa facem, va rugam ce parere aveti? Datine un sfat. Ce am putea face?(specific ca eu am 16 ani iar el 18) Va Multumim!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa poti intelege iti propun sa te pui putin in locul mamei lui.Ea nu concepe ca o alta persoana de gen feminin a intrat in viata fiului ei.Ea ar vrea sa-l ocroteasca toata viata, sa-i dea mancare si sa-l spele pana la adanci batraneti, cu singura conditie ca el sa nu o paraseasca niciodata.Este una din mamele belea, care nu abdica de la rolul ei niciodata.La inceput te-a acceptat,mandra ca fiul ei,uite,devine barbat, are si prietena.Dar, cu cat vede ca el te iubeste mai mult are sezatia ca furi din portia ei de iubire.Si,se comporta ca atare.Tu, personal, nu poti face nimic si nici nu trebuie sa faci ceva.Aceste probleme trebuiesc rezolvate intre mama si fiu. Daca faci vreo caracterizare mai urata, fiul se va simti obligat sa-si apere mama. Daca i te plangi se va certa cu ea pentru tine.Deci,cel mai bine, taci.Il rogi sa rezolve problema cum crede el mai bine.Insisti,adica,pentru ca asta nu e viata.Esti,sunteti adica, intr-o situatie tare dificila.Cu rabdare si multa dragoste, se va rezolva.Sa speram!

| Maothecat a răspuns:

Mama prietenului tau nu concepe faptul ca el a crescut. Ii este frica ca iubindu-va, el o sa plece de acasa la un momentdat si ea nu este pregatita.Ea crede ca inca copilul sau e mic.

| raluca18 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui sa vb cu mama lui sa clarifice totul daca vrea sa fiti impreuna altfel nu merge si tot o sa va destramati daca mama lui va continua sa se bage.bafta

| PuFuLeTeLe_9807 a răspuns:

Stati si discutati cu ea si intrebati-o ce are cu voi. Alta solutie nu aveti happy

| Fabolous a răspuns:

Parerea mea e ca tu ar trebui sa stai cuminte in banca ta si sa il lasi pe el sa isi rezolve problemele familiale. Una e ca el sa fie baiatul mamii si tu sa vorbesti in numele lui si el sa taca mereu si alta e sa faceti o alianta anti-mama. Sincer comunicarea e cheia catre succes

| Andy_2640 a răspuns:

Pur si simplu comunicati.mama lui pana la urma va trebui sa inteleaga ca fiul a crescut si ca nu mai e un copil de 5 ani. daca va iubiti cum spui, o sa treceti peste toate obstacolele.

| lavinia_1268 a răspuns:

Pai.feriti-va el poate sa ii zica mamei lui ca nu mai e cu tine si va intalniti fara sa stie sau la scoala sau chiar peste tot este dupa voi?

ps:dragostea invinge totul,