| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.Am o problema.mama nu ma lasa sa fiu cu prietenul meu(suntem de 4 luni impreuna in secret). pe motiv ca ea nu crede ca ma iubeste si ca eu sunt mai frumoasa ca el si ea nu il place deloc.Baiatul asta ma iubeste enorm mi-a demonstrat de mii de ori, si cu el mi-am inceput si viata sexuala, dar mama nu crede ca ma iubeste cu adevarat.Maine vroiam sa vorbim amandoi cu ea sa o convingem, dar imi e teama de reactia ei(deoarece ea a spus sa nu fim nici macar amici). Ce am putea sai spunem sa o convingem sa ne lase sa fim impreuna?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

In general, parintii au vederea deformata in ceea ce priveste relatiile copiilor lor. Depinde de varsta ta ce sa faci, daca nu ai nici 16 atunci nici o sansa, daca ai peste 18 atunci ar trebui sa mai lase si ea de la ea.

| ignore a răspuns:

Pai daca vb aman2 cu ea eu cred ca o sa isi dea seama ca el e hotrat sa fie cu tine si face orice pentru a fi cu tine chiar sa vb cu ea sper sa fie bine.

| PrecioussGirl a răspuns:

Macar sa va lase sa incercati. spune-i ca esti destul de mare incat sa stii care e baiatul potrivit pentru tine. acum depinde si ce varsa ai. ca daca ai 13, 14 nu prea merge sa ii zici asta

| alylove15 a răspuns:

Poi ii spuneti ca va iubiti foarte mult si ca chiar daca ea nu e de acord nu o sa va puteti uita pentru ca va iubiti,ai putea sa ii spui ca si ea stie cum e sa iubesti ca si ea a fost adolestenta si spune-i ca tie iti place de el si ca va potriviti, ar trebui sa vorbiti deschis, trebuie sa ii spui adevarul.

| lala_9727 a răspuns:

Deci sincer... daca dragostea voastra e adevarata rezistati si in secret. eu am patit ceva asemanator.m-am indragostit de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine.ne vedeam la liceu.ai mei nu ma lasau sa fiu cu el dar noi am continuat in secret.si uite ca am ajuns sa avem 2 ani si 2 luni da in fine noi ne-am despartit dar din alte motivebig grin.asa ca draga mea daca va iubiti si ai tai sunt impotriva va tine relatia...important e ca el sa iti demonstreze tie ca te iubeste si daca parintii tai vor vedea ca esti fericita alaturi de el. poate ca vor accepta intr-un final sa fiti impreunahappy sa ne zici ce a iesitbig grin