| Roxy_6389 a întrebat:

Buna am 15 ani, iar prietenul meu 16. Suntem impreuna de 2 luni dar ne cunoastem de mai mult timp. Mi-a demonstrat ca ma iubeste, am facut operatie de apendicita si el a venit in fiecare zi la mine. A fost langa mine cand aveam nevoie de el. Mama stie ca suntem impreuna pentru k l-a vazut la mine la spital. Problema ar fi urmatoarea : El ar vrea sa fac revelionul la el, acolo o sa fie mai multe persoane, dar nu stim cum sa vorbim cu mama sa ma lase la el. Avand in vedere ca tata nu stie ca am prieten, asta nu ar fi o problema pentru ca ma lasa sa am prieten. Parintii lui sunt plecati in Germania si a zis ca macar eu sa fiu langa el. El sta la 20 de km de mine si ne vedem la scoala, mai mergem dupa ore la un suc. Ajutati-ma cu un sfat va rog frumos. Cum as putea sa o comving pe mama sa ma lase? Sa vorbeasca el cu ea la telefon? Cum credeti ca ar trebui sa procedam? Fara jigniri. Multumesc :* Dau funda

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa vina el la parintii tai impreuna cu unul din adultii care va supravegheaza si care isi va asuma raspunderea sa te supravegheze si sa se asigura ca nu patesti nimic. Degeaba vor fi mai multe persoane, asta nu inseamna nimic daca toti sunt copii ca si voi. TYrebuie sa fie macar una dult care sa aiba rol de a va supraveghea si a se asigura ca toti sunteti in siguranta si nu patiti ceva rau, ca in apartament nu se consuma alcool, droguri, tutun, ca nu exista risc sa dati foc la ceva, sa vina peste voi altii care sa va faca rau, sa iesiti noaptea fara un adult insotitor, sa se asigura si sa verifice ca fiecare ajunge acasa apoi in siguranta. Acel adult (sau acei adulti) trebuie sa vina si sa discute cu parintii tai, sa le spuna exact cine vor fi invitatii, ce masuri a luat si are de gand sa ia pentru siguranta tuturor copiilor de la petrecere, la ce ora vei pleca acasa si cum, etc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună el vrea să face-ti revelionul împreună, sau si tu i ti doresti? Esti sigură că el te poate apăra in cazul in care prietenii lui se imbată si se dau la tine? Îi cunosti bine prietenii? Si pe el? Ai avea curajul să mergi singură si neinsotită de vreun adult de pildă mama ta, la el acasă? La spital sa purtat frumos, dar acasă la el va fi diferit acolo este in mediul lui. Parcă te văd după revelion vii cu intrebări de genul, eu si prietenul meu am făcut o de revelion, voi ce zice ti sint gravidă? Fii foarte atentă, nu te juca cu asa ceva, sau dacă faci, e treaba ta.

| neutrino a răspuns:

Roaga-l sa vina la mama ta si sa sa-i spuna ca i-ar face mare placere ca si tu sa-i onorezi invitatia, unde vor fi mai multi tineri de varsta voastra.

| Felys a răspuns:

Da,cel mai bine este ca el sa se prezinte frumos si sa ceara voie de la parintii tai, asa este normal pentru ca esti minora si parintii trebuie sa stie pe cine trag la raspundere pentru orice incident neprevazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse, daca as avea copil de varsta ta nu as fi de acord, imi pare rau

| Florenta16 a răspuns:

Daca mama ta se poate intelege bine cu iubitul tau la telefon, atunci da, spune-i lui sa o sune pe mama ta, si sa ii ceara acordul. Vine mult mai frumos asa. S-ar putea sa te lase mult ca sigur. Revelion fericit impreuna! Si aveti grija cu prostiile *laughing*

| gabiunder a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa va duceti la parintii tai si sa le cereti voie sa petreceti revelionul la el... happy

| EnZoR123NeXuS a răspuns:

Ok Cea mai sigura metoda este ca si parinti tai sa vada ca e un baiat serios care nu vrea de la tine doar sex. Daca parinti tai sunt convinsi 100% ca e un baiat serios Te vor lasa tongue