| Blablablaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o problemuta... Prima data, mi-a placut de el [ceea ce a aflat], apoi l-am urat [pentru ca de la el a aflat toata clasa], apoi nu m-a interesat deloc, repet, deloc. Acum... ei bine, nu ma suporta, se ia mereu de mine si chestia asta nu-mi convine. Nu stiu din ce cauza exacta nu imi convine dar, am nevoie de ajutor. Nu stiu ce sa fac sa nu ma mai enerveze in halul asta. Eu vreau sa fim prieteni [din nou, nu stiu din ce cauza sau stiu dar nu vreau sa accept ideea] si nu am nicio idee cum sa interactionez sa zic asa cu el.

P. S.: Prietena mea cea mai buna se intelege destul de bine cu el...

Răspuns Câştigător
| adiinapunct a răspuns:

Vor doar sa te faca trista.Trateaza`i cu indiferenta si vei vedea ca o sa inceteze. E cel mai bun mod. Daca ai sa suferi in continuare, si ai sa le arati asta, o sa continue.Mai bine arata-le cat de puternica esti si nu-i mai baga in seama. Fa-i sa se simta prost. Daca ea zice ca nu vei mai gasi altul ca el, tu spune-i: "Pai, asta e si ideea! "

4 răspunsuri:
| Andr3Yush a răspuns:

Ii mai place de tine si vrea sa fiti impreuna

| Blablablaaaaaaaaaaaa explică:

Da, asa e. El crede ca inca il mai plac pentru ca mi-a zis-o si mie verde in fata. Mai sunt unele chestii: o colega de clasa, cu care tot asa, ma inteleg bine, l-a placut si ea si a dat peste tot zvonuri cum ca ar fi intr-o relatie cu el. Ceea ce nu era adevarat. Ea, de asemenea crede ca il mai plac si asa le spune fetelor din gasca. Cand vine vorba de el, l-am mai exclus intentionat iar ea si-a dat seama. Ma enerveaza la culme faptul ca nu pot sa fac nimic.

| Blablablaaaaaaaaaaaa explică:

Multumesc adiinapunct, FeFu, Clau290402 pentru sfaturi! :*

| Clau290402 a răspuns:

Si problema mea e aproape la fel el cand e cu mine e dulce si nu vorbeste urat si cand e cu prietenii lui e dur eu cred ca vrea sa se ia mare si cand ne-am jucat adevar sau provocare o fata l-a provocat sa ma pupe pe obraz si mi-a zis la ureche ca ma place si la tine cred ca e la fel el vrea sa te impresioneze sa il placi si mai mult deoarece si el te place iar tu trebuie sa il ignori si sa te duci la alt baiat sa il faci gelos si sa-l excluzi pe el si sa vorbesti cu ceilalti! bafta!