| Whitecore a întrebat:

Hey tpu..am si eu "marea problema" cu agatatul.
Vad multe tipe in parc care se uita cam insistent la mine si cam stau langa mine. faza e ca nu le cunosc si din cauza timiditatii nu prea stiu ce sa fac.
Ideii?
NU vreau raspunsuri din alea penibile.

Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Amice in ziua de azi fetele nu mai pun botu la orice vrajeala de doi bani laughing.Nu te lua dupa lumea de aici cu :Cat e ceasul -suna aiurea (ce gandeste fata -ce ratat nu are un ceas sau un telefon sa se uite sau -halal baiat -ce patetic mod de a se baga in seama)Fiecare are stilu lui.Cel imi bine sa fi natural.Trebuie sa fi tu -Nu trebuie sa vi cu o replica dinainte.Eu unu am intalnit fete si fete -am destule, sa zic asa miduri de abordare -Dar tine minte orice mod de abordare ai avea nu tine la toate.De cate ori nu mia-u taiato de m-au facut praff nu vb.Depinde de fata sa stii si cat e de comunicativa.Conteaza sa fie si relaxata, vesela etc...Nu abordezi o tipa care s-a dertat cu iubitu ca iti sparge capu laughing-tu nu ai de unde sa stii si iese mare balamuc.Cel mai bine e sa te prezinti cine esti -si restul vine in functie de discutie, persoana, diferiti alti factori.important e sa abordezi fete care sunt imi singure.Nu faci nimic daca sunt o gasa de tipe.Te iau la misto de iti sar capacele.Si cu doua e greu. Oricand amica de langa ea poate devenii nesimtita ca tu i-ai acordat atentie la una si ei nu :-p...

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca se uita la tine poti vorbi cu ele dar nu replici eu nu le vad rostul e asa greu sa vb cu un om fara ca sa isi bati joc de el? vb direct cu tupeu si bun simt

| varcolaccc a răspuns:

Incepi si tu o conversatie. Ii zici : Buna, ca nu e asa greu si te bagi in seama cu ea/ele si asa incepi si le cunosti mai bine si poate iese ceva. Succes.

| Whitecore explică (pentru varcolaccc):

Thx.mai astept raspunsuri.

| loverboy111 a răspuns:

Ma daca nu iti plac si estI si prost dispus fale de ras adica te opresti si zici aoleu ma urmareste politia sau esti spioanca ca am observat ca ma urmaresti unele se baga in discutie atunxi dai cu flit altle se rusineaza si pleaca daca vezi una misto care face asa...hmm cam greu... hmm a gata: pur si simpu te duci la ea si zici buna, unde te duci? Zice acolo automat tu zici : ce coincidenta si eu merge inspre(unde a zis ea) zi apoi gasesti repede ce sa vorbesti de exemplu. stai putin ca mam pierdut (faci o pauza mica) in ochii tai. Vei scoate un zambet de la ea sigur

| MIRUNAmyra a răspuns:

Du-te si tu, saluta-le, te prezinti frumos cam asa:"Ma numesc Robert, prietenii imi zic Roby, dar tu poti sa imi spui Iuby."Apoi te uiti putin pe telefon si ii spui:"Da-mi te rog si mie numarul tau de telefon daca vrei nu te obliga nimeni"Dupa un timp te asiguri ca esti singur cu ea o intrebi daca are iubit daca a avut daca vrea sa aiba o intrebi ce zodie este si de aici ar trebui sa ii placa de tine deci te descurci. Bafta.

| Whitecore explică (pentru MIRUNAmyra):

Bun raspuns.Mai astept.

| Danysan a răspuns (pentru MIRUNAmyra):

La o asa abordare nu te supara pe mine dar cred ca tea-ar lua la misto laughing

| Enanita a răspuns:

Buna!

He he, ce amintiri mi-au revenit cand am vazut postarea ta. love struck
Incearca sa intri in discutie cu ele abordand diverse scuze gen: cat este ceasul? Dupa ce iti raspunde ii multumesti, te prezinti si de aici vei gasi tu subiecte de discutie. :p

Pa-pa!

| Whitecore explică:

Vreau sa imi dati sfaturi cum sa agat sau cum sa ma bag in seama cu ele.

| Jojiza a răspuns:

Cand o tipa se uita insistent la tine si iti mai si zambeste din cand in cand, fa-i un semn discret gen din ochi sau zambeste-i! Nu te du la ea cu replici din astea "cocalaresti" de agatat, ca nu o sa mearga cu oricine. Dupa cateva zambetele poti sa-ti faci si tu curaj sa te duci sa ceri un nr/o adresa de facebook, bineinteles te uiti intai de cine mai e insotita respectiva. Bafta!

| Whitecore explică (pentru Jojiza):

Bun.Mai astept.Sunt bune cam toate dar mai astept.

| IoanGuraDeAur a răspuns:

Dca vrei sa ajungi batjocura satului, fa cum iti zice fata aia de mai jos(miruna parca). daca esti timid nu ai ce cauta acolo. bea o bere sa iti faci curaj si dupa aia te uiti prinprejur sa nu fie insotita de pretenu ei ca ramai cu dintii in mana. mai departe o sa te indrumeze berea.

| sayWhaaat a răspuns (pentru IoanGuraDeAur):

Raspuns de funda aici.
RobRoth imi poti da id de mess pe privat, cred ca te pot ajuta happy.